Print Media Industry Climate Report – stan na 10.08.2020
27 sie 2020 08:32

Analizując sytuację w branży poligraficznej tydzień po tygodniu, można zauważyć zmiany sytuacji w różnych obszarach świata. W segmencie drukarń opakowaniowych w porównaniu do lipca br. pogorszyła się sytuacja w Rosji, krajach Beneluksu, Niemczech, Szwecji, RPA i krajach Ameryki Południowej (poza Brazylią, gdzie sytuacja w drukarniach opakowaniowych jest dość dobra). O dziwo, sytuacja poprawiła się także we Francji. Ale wpływ na to mają m.in. decyzje i obostrzenia wprowadzane (lub nie) przez poszczególne kraje.

W segmencie drukarń akcydensowych nadal bardzo niestabilna sytuacja jest na terenie Ameryki Płn. i Płd. i pogarsza się na terenie południa Afryki. Nadal widać, że drukarnie opakowaniowe pracujące zazwyczaj w innym reżimie niż akcydensowe i mające często wsparcie państwa radzą sobie lepiej.

Raport Print Media Industry Climate Report został opracowany z myślą o tym, aby lepiej zrozumieć, które segmenty rynku i kraje są najbardziej dotknięte pandemią COVID-19.

Raport powstał z wykorzystaniem wielu źródeł. Pierwsze z nich to Heidelberg Cloud, czyli reprezentatywna grupa połączonych przez sieć globalną arkuszowych maszyn offsetowych, zapewniająca podstawowe informacje rynkowe dotyczące produkcji według kraju i segmentu na całym świecie. Dane te zostały powiązane przez ekspertów firmy Heidelberg z danymi znajdującymi się w Heidelberg Cloud na temat innych linii produktów, takich jak naświetlarki CtP i złamywarki, po to, aby uwzględnić pełen łańcuch wartości drukarni związany z całością procesów. Drugie źródło to dane COVID-19 publikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Kolejnym źródłem są dane makroekonomiczne publikowane przez portal IHS Markit. I oczywiście wyniki badań różnych stowarzyszeń branżowych.

Raport jest dostępny w postaci interaktywnej z możliwością podglądu sytuacji w czasie na stronie internetowej Heidelberga.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

error: Kopiowanie zabronione!
cript>