Nowy finiszer GM
1 wrz 2020 10:49

Nowy kompaktowy finiszer do wycinania laserowego LC350 od jednego z wiodących producentów urządzeń konwertujących – firmy Grafisk Maskinfabrik (GM), został tak zaprojektowany, aby sprostać aktualnym trendom rynkowym i rosnącym wymaganiom jakościowym w produkcji etykiet cyfrowych. Urządzenie wyposażone jest w najnowocześniejszą technologię cięcia laserowego, która zastępuje tradycyjne wykrawanie i związane z nim koszty wykrojników oraz ich przechowywania.

LC350 dołącza do rozwijającego się portfolio linii konwertujących GM, które dostosowane są do szerokości wstęgi 350 mm. Jest to kompaktowy, ekonomiczny i w pełni cyfrowy finiszer laserowy, który oferuje kompleksowe wykańczanie etykiet z doskonałą jakością cięcia, lakierowania i lakierowania punktowego za pomocą modułu SmartFlexo, a także laminowanie, foliowanie na zimno, cięcie wzdłużne oraz przewijanie na podwójny nawijak. Inne opcje obejmują moduł do koronowania, moduł cięcia wzdłużnego SmartSlit z systemem automatycznego pozycjonowania noży i czytnik kodów kreskowych do szybkiej zmiany pracy lub szybkiego przywoływania istniejących zleceń.

Zbudowany na fundamencie swojego poprzednika, odnoszącego sukcesy LC330, nowy kompaktowy finiszer laserowy LC350 o większej szerokości został wyposażony w mocniejsze głowice laserowe, dostępne w wersjach 250 i 350 W. Bazuje na nowej platformie elektronicznej i został wyposażony w większy ekran dotykowy ułatwiający obsługę.

Dzięki połączeniu najnowszej technologii cięcia laserowego z większą szerokością wstęgi, LC350 charakteryzuje się wiekszą produktywnością i spełnia zapotrzebowanie na szybszą dostawę, szczególnie w przypadku krótkich serii wydruków, mówi dyrektor generalny GM Uffe Nielsen. Cięcie laserowe przeszło długą drogę odkąd po raz pierwszy zostało wprowadzone do przetwarzania etykiet, a obecnie stanowi doskonałą i wyrafinowaną alternatywę dla konwencjonalnego wykrawania, szczególnie w przypadku etykiet cyfrowych.

Podobnie jak wszystkie finiszery GM, LC350 może być wyposażony w moduł VPN GATEWAY firmy GM do zdalnej diagnostyki, serwisu i wsparcia przy użyciu bezpiecznego połączenia internetowego. Ustanawia on dostęp przez zaporę sieciową do istniejącej infrastruktury sieci przewodowej, aby zapewnić zdalną obsługę na żądanie w czasie rzeczywistym.

LC350 pracuje w trybie offline lub w inline ze wszystkimi wiodącymi etykietowymi maszynami cyfrowymi, oferując wytwórcom etykiet wszechstronną technologię do druku cyfrowego o małych i dużych nakładach. Sam moduł laserowy może być również używany w konfiguracji hybrydowej i może być skonfigurowany na przyklad w maszynie DC350.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafisk Maskinfabrik

error: Kopiowanie zabronione!
cript>