Projektory od Epsona przemienią mury Wrocławia
2 wrz 2020 12:48

Po raz kolejny firma Epson wspiera projekt dostarczając projektory instalacyjne, które będą oświetlać ściany wrocławskich kamienic, służące za olbrzymie ekrany.

19 września obędzie się kolejna edycja festiwalu sztuki - Kinomural. Jest to unikatowy w skali kraju i świata projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych – na Nadodrzu obejrzymy w postaci ruchomych murali m.in. dzieła powstałe we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych oraz jedną z najważniejszych szkół artystycznych w USA - School of the Art Institute of Chicago . Poza instalacjami adresowanymi do dorosłych, w programie znalazła się też "Dobranocka", czyli kinomurale dla najmłodszych. Dodatkowo, podczas tegorocznego wydarzenia, po raz pierwszy wyświetlane będą także animacje 3D. Wszystkie dzieła obejrzeć będzie można w sobotę 19 września między 19:30 a 22:00 na ścianach kamienic przy ul. Rydygiera i Paulińskiej we Wrocławiu (wstęp wolny).

Podobnie jak w ubiegłym roku, Epson uczestniczy w tegorocznej edycji. Za wyświetlanie efektownych wizualizacji na gigantycznych ekranach, którymi są ściany kamienic, odpowiadać będą m.in. modele EB-L20000U i EB-L1505U. Są to urządzenia klasy instalacyjnej z laserowym źródłem światła, które zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD WUXGA o jasności 20 000 i 12 000 lumenów. Warto podkreślić, że technologia 3LCD (w którą wyposażone są wszystkie projektory japońskiego producenta) zapewnia jednakowe natężenie światła białego oraz barwnego, co jest szczególnie ważne, m.in. do zachowania najwyższych parametrów obrazu, w przypadku wymagającej projekcji organizowanej pod gołym niebem.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie organizatora: www.kinomural.com

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

error: Kopiowanie zabronione!
cript>