Automat sitodrukowy Sakurai w drukarni Abedik
8 wrz 2020 07:29

Drukarnia Abedik SA zlokalizowana w Żernikach k. Poznania jest jedną z największych drukarń dziełowych w Polsce. Swoje ponad 20-letnie doświadczenie wykorzystuje dostarczając kilkanaście milionów książek rocznie, zarówno w oprawie miękkiej, jak i twardej. W ostatnim tygodniu lipca br. firma  Reprograf-Grafikus SA dostarczyła tam i zainstalowała automatyczną maszynę sitodrukową ze stop-cylindrem, której zadaniem będzie precyzyjne wybiórcze lakierowanie UV.

Warto podkreślić, że mimo trwającej pandemii od momentu potwierdzenia zamówienia maszyny, która była dostępna w europejskim magazynie Sakurai, do momentu zakończenia instalacji upłynęło zaledwie 5 dni roboczych. Było to możliwe dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu zespołu Reprograf-Grafikus, a także ekipy Sakurai w Londynie. „Wiedzieliśmy, że klientowi zależy na czasie. Postawił przed nami wyzwanie, któremu sprostaliśmy, również dzięki współpracy klienta, bez żadnej zwłoki” – powiedział Marcin Kołatko (product manager Reprograf-Grafikus ) odpowiedzialny za sprzedaż automatów sitodrukowych w Polsce.

Artur Balicki – dyrektor zarządzający Abedik SA podsumował: „Nie spodziewałem się, że dostawca zdoła dotrzymać obiecanego ustnie terminu; jestem zadowolony, że wszystko przebiegło tak sprawnie i profesjonalnie.”

Maszyny sitodrukowe Sakurai MAESTRO mogą być używane do lakierowania UV, druków komercyjnych, jak transkrypcja, tekstylia, tabliczki znamionowe, druk zabezpieczeń, ale także w druku przemysłowym.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf-Grafikus