Sun Chemical i DIC Corporation podpisują porozumienie z firmą DuPont
9 wrz 2020 08:31

Sun Chemical, wraz ze swoją spółką macierzystą DIC Corporation, podpisał strategiczne porozumienie z firmą DuPont, którego nadrzędnym celem jest rozszerzenie globalnej sprzedaży modułów odgazowujących do uzdatniania wody. Na jego podstawie DuPont uzyskał od DIC wyłączność na sprzedaż oferowanych przez drugie z wymienionych przedsiębiorstw modułów odgazowujących, znajdujących zastosowanie w przemysłowych systemach uzdatniania wody. W efekcie DIC oczekuje znaczącego (dwukrotnego, biorąc pod uwagę lata fiskalne 2019 i – docelowo – 2021) wzrostu sprzedaży tego typu rozwiązań na obszarze Azji, USA i Europy.
DuPont posiada w swojej ofercie zaawansowane rozwiązania w zakresie oczyszczania i oddzielania wody, uwzględniające technologie ultrafiltracji, osmozy odwróconej oraz żywic jonowymiennych. Z kolei klienci DIC z tego segmentu, w tym producenci sprzętu do uzdatniania wody, często wykorzystują moduły odgazowujące tej marki w połączeniu z rozwiązaniami DuPont. W związku z podpisanym porozumieniem DIC prognozuje znaczące wzmocnienie swojej pozycji w tym obszarze rynkowym, zarówno w kontekście działań handlowych, jak i świadczonych w związku z tym usług serwisowych. Umowa zakłada, że produkowane przez DIC systemy uzdatniania wody z serii SEPAREL będą dystrybuowane przez DuPont pod marką Ligasep.
Strategiczny sojusz, w który zaangażowana jest spółka DuPont Water Solutions, dotyczy wyłącznie rynku rozwiązań do uzdatniania wody. DIC Group będzie w dalszym ciągu produkować membrany SEPAREL, znajdujące zastosowanie w unikalnej – jak podkreśla firma – technologii odgazowywania, wykorzystywanej na innych rynkach, m.in. atramentów inkjetowych.
„Traktujemy to jako ogromną szansę dla DIC i DuPont, by wspólnie zaproponować naszym klientom jedno rozwiązanie do uzdatniania wody – mówi Kaoru Ino, prezes i CEO DIC Corporation. – Jednym z celów naszej organizacji jest zapewnianie komfortu otaczającemu nas światu. Jedną z dróg, by to osiągnąć, jest bezpieczeństwo użytkowanej wody. Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z DuPont Water Solutions, która – jak zakładamy – pozytywnie wpłynie na rozwój całej branży oraz przełoży się na korzyści dla konsumentów”.
„Jako globalny lider w dziedzinie innowacyjnych technologii bazujących na wodzie, stale rozszerzamy nasze portfolio wysokiej jakości, zaawansowanych rozwiązań wspierających klientów w zakresie oczyszczania, konserwacji i ponownego wykorzystywania wody. (...)” – dodaje HP Nanda, global vice president i general manager w firmie DuPont Water Solutions.
„Jesteśmy niezwykle dumni z nawiązania współpracy z DuPont Water Solutions i z możliwości wprowadzania na rynek kompleksowych rozwiązań dla naszych klientów – mówi Mehran Yazdani, president w dziale Advanced Materials Sun Chemical Corporation. – To porozumienie pozwoli lepiej ich obsłużyć dzięki zaoferowaniu jednego, mającego wspólne źródło rozwiązania, spełniającego wszystkie wymagania i oczekiwania rynkowe”.
Podjęta z DuPont Water Solutions współpraca wpisuje się w stworzony przez DIC Group średnioterminowy plan zarządczy DIC111, który zakłada tworzenie i wprowadzanie na rynek proekologicznych, wysokowydajnych rozwiązań, które z jednej strony neutralizują wpływ na środowisko naturalne, z drugiej – umożliwiają osiąganie dalszych wzrostów biznesowych. W dalszej perspektywie DIC Group będzie kontynuować dostarczanie na rynek produktów o wysokim stopniu funkcjonalności, dostosowanych do potrzeb użytkowników modułów, bazujących na membranach wykonanych z włókien pierwotnych, co w efekcie ma zapewnić znaczne poszerzenie działań firmy w tym kluczowym dla niej obszarze.
Stworzone przez DIC moduły odgazowujące znajdują zastosowanie przy usuwaniu rozpuszczonych gazów (takich jak tlen i dwutlenek węgla) z wody. Przepuszczanie wody przez specjalne membrany, wykonane ze zbitych włókien pierwotnych, pozwala na odseparowanie nieczystości takich jak azot i tlen, co zwiększa jej czystość. Kluczowymi odbiorcami tego typu systemów są producenci systemów wytwarzania ultraczystej wody, znajdującej zastosowanie przy wytwarzaniu półprzewodników, ciekłych ekranów krystalicznych i komponentów elektronicznych. Wśród aplikacji, gdzie znajdują zastosowanie te moduły, są również rozpuszczalniki.
Więcej na ten temat można znaleźć na stronie https://www.separel.com/en/

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical
cript>