Grafmasz poszerza ofertę stołów do oprawy twardej
17 wrz 2020 08:09

W 2020 roku Grafmasz uruchomił produkcję kaszerówek oraz stołów do oprawy twardej. Pierwsze urządzenia zostały zaprezentowane podczas targów RemaDays w lutym br. i spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Pomimo niesprzyjających warunków podczas pandemii firma dostarczyła  kilkanaście  zestawów do polskich drukarń oraz kolejne na rynki eksportowe, m.in. do Belgii, Hiszpanii, Kataru.

Urządzenia  zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia pracowników firmy we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych maszyn od zagranicznych dostawców. Celem było stworzenie urządzeń wypełniających niszę między bardziej zautomatyzowanymi urządzeniami a tanimi, o niskiej jakości pracy i małej elastyczności w zakresie możliwych do użycia materiałów.

Oprócz kaszerówki GM-520 oraz kaszerówki ze stołem montażowym COMPACT firma wprowadza obecnie na rynek model półautomatyczny PRO.

Względem pierwszego modelu COMPACT wersja PRO została  rozbudowana o zautomatyzowany moduł zawijający i prasujący okleinę.

Moduł kaszerujący  stanowią wałki o dużej średnicy wykonane ze stali nierdzewnej. Opcjonalnie maszyna może mieć wstępne podgrzewanie powierzchni przed aplikacją kleju, co zapobiega skraplaniu się wody na arkuszu.  Podawanie wody ze zbiornika jest uruchamiane po wciśnięciu przycisku. Wszystko to maksymalnie ułatwia pracę i eliminuje wiele potencjalnych problemów występujących przy obsłudze podobnych urządzeń.

Stół montażowy umożliwia wykonywanie prac na różnorodnych materiałach o różnych właściwościach (m.in. papier, ekoskóra) oraz wykonywanie produktów typu okładki twarde, główki kalendarzowe, okleiny opakowań. W odróżnieniu od wielu innych dostępnych na rynku rozwiązań sekcja automatycznego zawijania i prasowania okleiny, bez skomplikowanych ustawień, obsłuży tekturki w pełnym zakresie grubości wskazanych w specyfikacji. Zastosowany moduł nie wymaga przyłącza powietrza i pracuje bardzo cicho w porównaniu z innymi urządzeniami.

Model PRO posiada również kolorowy ekran dotykowy pozwalający na wybór trybu pracy, zadanie szeregu parametrów takich jak: wybór trybu pracy, regulacja prędkości obrotu wałków, temperatura kleju, siły zasysania okleiny, licznik oraz wykonanie diagnostyki poprawności pracy poszczególnych podzespołów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

cript>