Fujifilm rezygnuje z udziału w targach drupa i interpack 2021
18 wrz 2020 07:32

Koncern Fujifilm ogłosił swoją decyzję o wycofaniu się zarówno z targów drupa (20-28 kwietnia 2021 r.), jak i interpack (25 lutego – 3 marca 2021 r.), które odbędą się w Centrum Targowym Messe Düsseldorf w Niemczech.

Firma tłumaczy, że decyzja wynika z chęci ochrony zdrowia i bezpieczeństwa klientów oraz pracowników firmy w warunkach trwającej globalnej pandemii koronawirusa. Dlatego zamiast bezpośrednich spotkań w trakcie tych imprez Fujifilm preferuje kontakty z klientami i partnerami za pośrednictwem komunikacji zdalnej.

Dokonująca się zmiana strategii komunikacyjnych, które w coraz większym stopniu opierają się na narzędziach elektronicznych, skłoniła Fujifilm do przygotowania szeregu rozwiązań wspierających działalność klientów oraz ich procesy produkcji, takich jak proofing online z wykorzystaniem narzędzia XMF Remote, bezprocesowe termiczne płyty CtP dla wydajnego procesu drukowania, a także maszyny Jet Press Digital do realizacji zleceń niskonakładowych oraz z danymi zmiennymi.

Fujifilm nie zaprzestaje dostarczania innowacyjnych rozwiązań klientom z wielu sektorów, m.in. druku komercyjnego/publikacyjnego, druku gazetowego, druku opakowaniowego, wykorzystując do tego wiele formatów kontaktu takich jak seminaria, wirtualne wystawy wykorzystujące firmowe strony internetowe i e-maile itp.

Na targach drupa Fujifilm miał wystawiać swoją ofertę w hali 8b, jednej z dwóch tzw. cyfrowych hal w północnej części terenów wystawowych. W tej samej hali miała prezentować swoją ofertę firma Xerox, były partner Fujifilm, która również wycofała się z drupy. Tym samym dwóch z trzech największych wystawców w tej hali – trzecim jest Konica Minolta – nie będzie obecnych w Düsseldorfie. Reagując na te zmiany Messe Düsseldorf na nowo projektuje rozkład hal, uwzględniając nowe oczekiwania zgłoszone przez wystawców do końca sierpnia.

Na podstawie informacji firmy Fujifilm opracował TK

 

 

 

 

 

 

 

 

cript>