Antybakteryjna folia BOPP do laminowania termicznego
21 wrz 2020 10:03

Firma Cosmo Films Ltd, czołowy globalny producent specjalistycznych folii do pakowania, laminacji i etykietowania oraz papierów syntetycznych, opracowała formułę nowatorskiej przezroczystej folii BOPP o własnościach antybakteryjnych,  przeznaczonej do laminowania termicznego.

Technologia antybakteryjna wykorzystana w nowym produkcie to odpowiedź firmy na rosnący problem zakażeń drobnoustrojami występującymi na opakowaniach i zupełnie nowe podejście do zapobiegania ich namnażaniu na powierzchni opakowań. Folia jest skuteczna przeciw szerokiej gamie bakterii, powstrzymuje ich rozwój i wspiera optymalną higienę. Badania dowodzą również jej pozytywnego oddziaływania na gronkowce Staphylococcus aureus ATCC 6538 oraz bakterie Escherichia coli ATCC 8739. Folia posiada certyfikat potwierdzający pozytywne wyniki testu JIS Z 2801 badającego aktywność i skuteczność produktów antybakteryjnych.

Folia ma powierzchnię powlekaną ekstruzyjnie z niskotemperaturową żywicą topliwą, co umożliwia jej łatwe laminowanie na wyrobach papierniczych pod wpływem ciepła i ciśnienia. Technologia jest bezpieczna, niedroga i nadaje się do prostego zastosowania do wszystkich rodzajów etykiet, opakowań giętkich oraz papierów syntetycznych.

Technologia antybakteryjna Cosmo Films jest przyjazna dla środowiska oraz bezpieczna dla żywności i ludzkiego zdrowia. Folia posiada wysoką odporność na rozciąganie i zrywanie oraz świetne własności optyczne (połysk > 95), trwale wiąże się z papierem wskutek laminowania w temperaturze od 100 do 129 stopni Celsjusza. Można wykorzystać ją w szerokiej gamie aplikacji: czasopismach, książkach, artykułach promocyjnych, podręcznikach, ulotkach, pudełkach kartonowych, pamiętnikach, torbach na zakupy i wielu innych.

Tak o globalnym problemie infekcji bakteryjnych mówi Pankaj Poddar, dyrektor generalny Cosmo Films: „W trakcie pandemii wszyscy poszukujemy sposobów na zachowanie osobistego bezpieczeństwa i zdrowia. Częścią naszej codziennej rutyny stały się mycie rąk i dezynfekcja wszystkich dotykanych produktów, tak by zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. Antybakteryjna technologia Cosmo dowiedzie swojej efektywności względem szerokiej gamy bakterii.”

Na podstawie informacji firmy Cosmo Films opracował TK

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>