Atlas Holdings kupuje LSC
21 wrz 2020 07:21

Amerykański koncern LSC Communications, który na początku tego roku złożył wniosek o ochronę przed upadłością, ma zostać sprzedany grupie private equity Atlas Holdings.

Sprzedaż firmy o obrotach 3,3 miliarda dolarów (2,5 miliarda funtów) miałaby objąć cztery segmenty biznesu: czasopisma, katalogi i logistyka; produkty biurowe oraz dział produkcji poligraficznej i dystrybucji zlokalizowany w Meksyku.

„LSC przeprowadziło rzetelny proces sprzedaży i cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z Atlasem oraz grupą wierzycieli. To rozwiązanie naszym zdaniem stanowi obecnie najlepszą drogę dla LSC” - powiedział dyrektor generalny LSC, Thomas Quinlan.

Po uzyskaniu standardowych zezwoleń regulacyjnych sprzedaż powinna zakończyć się w czwartym kwartale tego roku, wówczas LSC stanie się spółką prywatną.

„Rozpoczęliśmy proces restrukturyzacji finansowej w kwietniu br. z powodu fundamentalnych zmian w naszej branży, ale też w celu wzmocnienia pozycji finansowej LSC” – podkreślił Quinlan i dodał: „Dzięki tej transakcji będziemy mogli iść naprzód z lepszym bilansem i bardziej zrównoważoną strukturą kapitałową, umożliwiając LSC dalsze inwestowanie w naszą działalność i budowanie na silnych fundamentach pozycji lidera w dziedzinie druku, wysyłki i dystrybucji oraz produktów biurowych”.

Spółka była wcześniej częścią koncernu RR Donnelley, który w 2016 roku podzielił się na trzy firmy. Zapowiadana wcześniej megafuzja LSC i Quad Graphics została odwołana w zeszłym roku.

Atlas Holdings od dawna współpracuje z przemysłem poligraficznym i papierniczym – pierwszą inwestycją dokonaną w 2002 r. był zakup małej amerykańskiej papierni. Obecnie w skład holdingu wchodzi 21 firm o łącznych przychodach 6 mld dolarów. Portfolio obejmuje przedsiębiorstwa produkcyjne i dystrybucyjne z szerokiego zakresu branż, w tym celulozowo-papierniczych i opakowaniowych oraz europejską grupę opakowaniową AGI-Shorewood Group (ASG), która ma kilka oddziałów w Wielkiej Brytanii.

„W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci nasz zespół zdobył gruntowną wiedzę na temat przemysłu poligraficznego i papierniczego oraz zyskał umiejętność skutecznego zarządzania przedsiębiorstwami przemysłowymi na rynkach borykających się z wyzwaniami strukturalnymi” - powiedział współzałożyciel i partner zarządzający firmy Atlas, Timothy Fazio i wyjaśnił: „Pomagamy naszym firmom umocnić pozycję na głównych rynkach, jednocześnie zachowując elastyczność w dynamicznych środowiskach handlowych. Dlatego uważamy, że Atlas będzie idealnym nowym partnerem dla LSC i jej klientów.”

Na podstawie informacji Printweek opracowała BZ

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>