Dwunastometrowy obraz zdobi drukarnię Opolgraf
22 wrz 2020 12:02

Obraz na budynku drukarni Opolgraf wzbogaca estetycznie ulicę Mieczysława Niedziałkowskiego oraz pokazuje drukarnię jako firmę pełną barw zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Baner przedstawia pełen barw obraz namalowany dla drukarni przez znakomitego artystę Marcina Painta. Wymiary barwnego dzieła to około 100 m2.

Drukarnia nawiązała współpracę z Marcinem Painta, którego kolorowa twórczość idealnie odzwierciedla charakter Opolgrafu. Obraz wykonany jest farbą akrylową na płótnie; oryginał tego dzieła można podziwiać w reprezentacyjnej sali drukarni, natomiast baner odzwierciedlający obraz został umieszczony na budynku Opolgrafu. Artysta uwzględnił na obrazie elementy charakterystyczne i wpisujące się w specyfikę pracy w drukarni; są nimi książki, składki oraz cała paleta barw.

Autorem obrazu jest znakomity malarz Marcin Painta, którego dzieła znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą, m.in. w Szwecji, Niemczech, Hiszpanii i Kanadzie. Karierę malarską rozpoczął na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Dzieła artysty biorą udział w wielu nowatorskich projektach designerskich, jednym z nich są Artefakty ED-Wall Art. Jak opisuje historyk sztuki Katarzyna Kalina: „Marcin Painta jest prawdziwym kolorystą, jego genialna paleta pozostaje w oczach widza jeszcze długo po realnym kontakcie z obrazem. Jednak to, co uszlachetnia malarstwo Marcina, to perfekcyjna spójność przebogatych form, kolorów i wizji.”

Artysta przełożył wizję drukarni i kolorów na obraz, który można podziwiać idąc ulicą Mieczysława Niedziałkowskiego. Pomysłodawcą projektu jest prezes drukarni Opolgraf Mirosław Szewczyk, który ceni sztukę, a zwłaszcza malarstwo.

Opracowano na podstawie informacji firmy Opolgraf

error: Kopiowanie zabronione!
cript>