Xeikon prezentuje FEU – Zespolony Zespół Uszlachetniający
30 wrz 2020 09:59

Firma Xeikon poinformowała o rynkowej premierze swego nowego rozwiązania o nazwie FEU (Fusion Embellishment Unit, w wolnym tłumaczeniu Zespolony Zespół Uszlachetniający). Najnowszy dodatek do szerokiej gamy cyfrowych rozwiązań do produkcji etykiet odzwierciedla firmowe dążenie do oferowania i wyposażania drukarni oraz przetwórni etykiet w możliwie najwszechstronniejsze portfolio innowacyjnych urządzeń. Xeikon FEU zapewnia maksimum wszechstronności przy zaspokajaniu oczekiwań właścicieli marek i projektantów na ekskluzywne, przyciągające wzrok, wyjątkowe i pomysłowe etykiety. Wyposażony w pełen zakres cyfrowych wykończeń oraz uszlachetnień FEU opiera się na technologii MGI i pozwala na nakładanie lakierów spotowych UV oraz lakierów specjalnych, folii, trójwymiarowych tekstur i hologramów na szeroki zakres podłoży, m.in. na folie transparentne typu clear on clear, konwencjonalne folie BOPP oraz papiery (także o naturalnej strukturze). Sprzedaż Xeikon FEU na rynkach Europy i Ameryki Północnej rozpocznie się w październiku br.

Filip Weymans, wiceprezes Xeikon ds. marketingu, wyjaśnia: „W świecie stale zmieniającego się konsumeryzmu jesteśmy świadkami ważnych i nieustannych zmian wzorców behawioralnych. Konsumenci stają się bardziej wymagający, a właściciele marek oczekują więcej od swych projektantów i drukarzy. Branże opakowaniowa i handlowa odczuwają rosnącą presję na zapewnianie kreatywnych innowacji i podnoszenie poziomów wydajności. Dlatego Xeikon jako pierwszy wychodzi naprzeciw potrzebom swych klientów. Stale adaptujemy się do nowych trendów, a wypuszczając na rynek Xeikon FEU oferujemy swym odbiorcom pełnię możliwości. Integracja workflow stworzona wokół naszego X-800 Vectorizer zapewni im to wszystko, czego potrzebują, aby skutecznie przejść na całkowicie cyfrową produkcję etykiet.”

Dla drukarzy etykiet dla rynków wina, wysokogatunkowego piwa, wykwintnych artykułów spożywczych, alkoholi oraz produktów dla zdrowia i urody skorzystanie z Xeikon FEU oznacza możliwość łatwego i szybkiego proofingu nowych projektów oraz skrócenie czasu dotarcia na rynek. Niewymagające narzędzi, zapewniające krótsze czasy narządu ekonomiczne rozwiązanie zapewnia najwyższy poziom kreatywnego i jakościowego finiszingu nawet przy mniejszych nakładach etykiet. Dzięki wykorzystaniu technologii inkjetowej każdy wybrany obszar etykiety może zostać automatycznie pokryty lakierem spotowym UV wykorzystującym (lub nie) trójwymiarowe efekty teksturowe. Ta sama zasada dotyczy folii, która może zostać nałożona w cyfrowo sterowanym procesie na ustalone fragmenty etykiet, również z efektami 3D.

Nowy zespół Xeikon FEU działa offline, co pozwala na uszlachetnianie podłoży zadrukowanych różnymi technikami i pochodzących z różnych źródeł. Umożliwia on również nakładanie wstępnie zadrukowanej folii na podłoża, spełniając wymogi wielu współczesnych właścicieli marek. Opcjonalnie FEU może zostać wyposażony w semirotacyjną wycinarkę, dzięki której możliwa staje się produkcja całkowicie uszlachetnionych i wykończonych etykiet.

Weymans podsumowuje: „Długoterminowym celem firmy Xeikon jest oferowanie swym klientom najszerszej gamy produktów dopasowanych do cyfrowej transformacji procesów druku. Partnerzy o ugruntowanej pozycji w branży, jak w tym przypadku MGI, często posiadają sprawdzone produkty, które bardzo dobrze integrują się w procesie cyfryzacji. Wraz z najnowszym dodatkiem do naszego portfolio klienci zyskują jedną z najważniejszych korzyści: dostępność do zintegrowanych technologii cyfrowych – wszystkich zapewnianych i obsługiwanych przez jednego dostawcę – które zapewniają maksymalną wydajność w całym procesie produkcji. Połączone możliwości cyfrowego druku i uszlachetniania pozwolą drukarzom etykiet na realizację ekskluzywnych zleceń w niskich lub średnich nakładach, przy znacznie zredukowanych kosztach i z krótszym czasem dotarcia na rynek. Xeikon nadal wyznacza drogę jako zaufany doradca i dostawca innowacyjnych systemów cyfrowych dla globalnej społeczności etykietowej.”

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>