Podróż po świecie opakowań z firmą Konica Minolta
12 paź 2020 07:33

„Let’s pack” – to hasło najnowszej kampanii promocyjnej Konica Minolta, prezentującej wszechstronność i szerokie możliwości maszyny inkjetowej AccurioJet KM-1 w zakresie produkcji opakowań wraz z ich uszlachetnieniem na urządzeniu MGI JetVarnish 3D EVO oraz z zastosowaniem aplikacji genARate, wykorzystującej technologię  rozszerzonej rzeczywistości.

Kampania „Let’s pack” prezentuje dominujące w sektorze opakowań trendy i możliwości. Firma proponuje w niej „podróż”, która może stać się inspiracją dla właścicieli marek, projektantów opakowań, agencji reklamowych i drukarń. Propozycje pudełek wykonanych na maszynie AccurioJet KM-1 z uwzględnieniem licznych podłoży, o różnych kształtach i stylach mają pobudzać wyobraźnię do tworzenia ciekawych, atrakcyjnych wizualnie, zaawansowanych technologicznie (m.in. z zastosowaniem rzeczywistości rozszerzonej), a także innowacyjnych projektów.  Wszystko to przedstawiono w krótkim filmie zamieszczonym na stronie:

https://youtu.be/W4mfNHUxW-I

„Kształt, forma, kolory opakowania przyciągają uwagę, budują wizerunek produktu oraz marki - mówi Magdalena Raczyńska, marketing program manager w firmie Konica Minolta. - To niemy sprzedawca, który nie tylko zachęca do zakupu, ale także informuje o produkcie i nadaje mu charakter. Ciekawe opakowanie sprawia, że opakowany produkt dla konsumenta również staje się interesujący. Jego strona estetyczna to jednak nie wszystko, musi ono zawierać także informacje. Dobre opakowania kształtują zaufanie konsumenta do danej firmy, dlatego są kluczowymi w każdym projekcie. Z kolei charakterystyczne opakowanie sprawia, że znacznie szybciej odnajdujemy produkt na półce sklepowej. Dlatego projektowanie w tym zakresie musi uwzględniać różne elementy, m.in. odbiorcę docelowego (inaczej będzie opakowany krem dla nastolatki, inaczej dla starszej kobiety), cenę produktu (opakowanie tego z wyższą ceną powinno nadawać mu rangę ekskluzywności), a także charakter produktu – produkt ekologiczny powinien być opakowany z użyciem materiałów przyjaznych dla środowiska. Nie można zapominać również o jakości opakowania – wszystkie te elementy mają wzbudzać zaufanie konsumenta, sprawiać mu przyjemność i powodować, że po raz kolejny sięgnie po zapakowany produkt”.

 „Let’s pack” to seria 5 pudełek włożonych do jednego wspólnego, wykonanych w twardej oprawie i zapakowanych w specjalną torbę. Wszystkie zostały wydrukowane na maszynie AccurioJet KM-1, każde nawiązuje do innego aspektu podróży i niezbędnego w niej gadżetu. Jedno z pudełek dodatkowo uszlachetniono na maszynie MGI JetVarnish 3D EVO, również znajdującej się w ofercie firmy Konica Minolta.
Ale to nie koniec niespodzianek, jakie w tej swoistej podróży po świecie opakowań proponuje swoim klientom Konica Minolta. Trzy pudełka mają zaimplementowane innowacyjne rozwiązanie – genARate, bazujące na technologii rozszerzonej rzeczywistości, coraz częściej wybieranej przez działy promocji i marketingu w przedsiębiorstwach z różnych branż. Ta stworzona przez Konica Minolta aplikacja łączy tradycyjny druk z nowymi technologiami. Wideo, informacje oraz linki do stron internetowych, interaktywna konfiguracja i zakupy, modele 3D, umieszczanie wirtualnych obiektów, animowane treści „zaszyte” w opakowaniach i etykietach, ożywianie rysunków czy opowiadanie historii z użyciem awatarów – to tylko część możliwości, jakie daje to rozwiązanie.

W projekcie „Let’s pack” każde pudełko jest wykonane z innego podłoża – od powlekanych i niepowlekanych, poprzez tworzywa sztuczne, kończąc na materiałach proekologicznych, pochodzących z recyklingu. Do wyboru są tu media uwzględniające różne możliwości budżetowe, m.in. papiery o różnej grubości i właściwościach. Pudełka, będące elementami kampanii, wpisują się w najnowsze trendy dominujące na rynku opakowań: możliwość personalizacji i kastomizacji, proekologiczność oraz segmentacja opakowań i produktów. Uwzględniono tu zarówno rozwiązania ekonomicznie uzasadnione, jak i luksusowe, z kategorii premium. Konica Minolta nie zapomniała o właścicielach marek, którzy specjalizują się w produkcji małych serii i nakładów z myślą o niszowych produktach i specyficznych oczekiwaniach konsumentów. Prezentowane opakowania mają być jednocześnie przydatne w skutecznej strategii kreowania wartości danego produktu, do czego coraz częściej przywiązują wagę właściciele marek, a także w kontekście coraz bardziej powszechnego tzw. co-brandingu.

„Każde pudełko ma inny styl, grafikę. Niektóre mają wyraziste kolory, inne minimalistyczne wzory, są wśród nich także opakowania uszlachetnione, prezentujące możliwości rożnego rodzaju zdobień, które podnoszą wartość nie tylko opakowania, ale również opakowanego produktu. Jesteśmy przekonani, że nasze projekty, kształty opakowań, a dodatkowo zastosowana w nich kolorystyka, zdobienia i uszlachetnienia zabiorą klientów zainteresowanych innowacyjnymi opakowaniami w ciekawą podróż pełną wrażeń i estetycznych doznań” – podkreśla Anastasiya Yavorska, koordynator centrum pokazowego Konica Minolta, współtwórczyni projektu „Let’s pack”.

Najnowsza kampania Konica Minolta ma podkreślać i prezentować bardzo szerokie możliwości maszyny AccurioJet KM-1. Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska, mówi: „Maszyna obsługuje bardzo szeroki zakres podłoży od fakturowanych i z recyklingu, poprzez papier offsetowy, skończywszy na PP czy PVC i materiałach łączących w sobie cechy papieru, tkaniny i folii – wszystko w zasięgu jednego urządzenia, które ograniczać może jedynie wyobraźnia projektanta opakowania”.

„Let’s pack! – zachęca Magdalena Raczyńska. – Wyrusz z nami w podróż pełną inspiracji. Przekonamy Cię, że tworzenie opakowań może być proste, ale też dostarczające szerokiej gamy efektów specjalnych. Zainspiruj się naszą podróżą, poznaj trendy i stwórz projekt, który będzie odpowiedzią na nie. A potem wydrukuj to na maszynie AccurioJet KM-1 i nawiąż współpracę z nowymi klientami. Rozwijaj się dla nich i razem z nimi. Z przyjemnością Ci w tym pomożemy”.  


Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta

 

 

cript>