Nowe daty amerykańskich targów Labelexpo
16 paź 2020 07:27

Organizator serii wystaw Labelexpo Global Series potwierdził nowe daty dwóch swoich imprez organizowanych w Ameryce. To rezultat utrzymującej się pandemii koronawirusa COVID-19.

I tak targi Labelexpo Americas 2021, pierwotnie anonsowane na 23-25 marca, zostaną przeniesione na 8-10 czerwca przyszłego roku. Nie zmieni się za to miejsce wydarzenia: Centrum Konferencyjne Donalda E. Stephensa w Rosemont, stan Illinois, USA. Z kolei premierowe Labelexpo Mexico zostają przesunięte z 23-25 czerwca 2021 na 26-28 kwietnia 2023 r. i odbędą się w World Trade Center w Mexico City. Organizator poinformował również, że kolejna edycja Label Summit Latin America odbędzie się w 2022 r. – dalsze szczegóły zostaną podane w stosownym czasie.

Tasha Ventimiglia, dyrektor odpowiedzialna za Labelexpo na kontynencie amerykańskim, wyjaśnia: „Wpływ okoliczności związanych z utrzymującą się pandemią wykracza daleko poza Amerykę, a decyzja o zmianie dat – biorąc pod uwagę zaawansowane przygotowania do naszych imprez – nie była łatwa. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo wystawców, odwiedzających oraz pracowników musi – tak jak dotychczas – pozostać naszym priorytetem.

Zważywszy na nasze szerokie portfolio imprez opóźnienie Labelexpo Americas 2021 o trzy miesiące, do czerwca, oraz przesunięcie Labelexpo Mexico na 2023 r. powoli nam przygotować i zrealizować najbezpieczniejsze i najbardziej udane targi z dotychczasowych.

W trakcie pandemii branże etykietowa i opakowaniowa zachowały swoje kluczowe znaczenie. Wiemy, jak ważne dla napędzania biznesu przetwórców i producentów są targi Labelexpo Americas i jak pozytywnie wpływają na lokalny rynek w Ameryce Północnej. Ta tak bardzo potrzebna przyszłoroczna impreza odegra zasadniczą rolę w odbudowywaniu regionalnego sektora druku etykiet i opakowań oraz jego łańcucha dostaw w postpandemicznej rzeczywistości.

Robimy wszystko, by zrealizować bezpieczne i udane targi na kontynencie amerykańskim w 2021 r. i w kolejnych latach, dlatego będziemy w pełni przestrzegać zaleceń władz stanowych, a także CDC, Światowej Organizacji Zdrowia i naszych partnerów.”

Organizatorzy informują również o środkach bezpieczeństwa w trakcie targów takich jak szersze alejki w halach (4,5-metrowe zamiast 3-metrowych) umożliwiające zachowanie dystansu między zwiedzającymi, zaostrzone procedury zachowania czystości, czytelne oznaczenia oraz zmodyfikowane punkty rejestracji.

Ventimiglia dodaje: „Chciałabym podziękować wszystkim wystawcom Labelexpo i naszym lokalnym partnerom za wyrozumiałość, którą wykazali się w ostatnich miesiącach. Wzywam wszystkich zaangażowanych w działania branży etykiet i opakowań na kontynencie amerykańskim do wspierania naszego wspólnotowego planu na przyszłość i uczestnictwa w organizowanych przez nas imprezach w USA, Meksyku i innych krajach.”

Aktualizowane informacje będą podawane na stronach internetowych poszczególnych targów.

Na podstawie informacji Labelexpo Global Series opracował TK

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>