Canon łączy swoje urządzenia ze środowiskiem Microsoft Universal Print
26 paź 2020 10:32

Brak konieczności korzystania z lokalnego serwera, łatwa implementacja oraz intuicyjne użycie oprogramowania, z którego korzysta się na co dzień - to główne korzyści, które płyną ze współpracy dwóch liderów branży technologicznej. W sierpniu br. Canon Europe ogłosił wsparcie dla usługi Microsoft Universal Print. Wraz z najnowszą wersją oprogramowania układowego - dostępną od października - stanie się możliwy bezpośredni wydruk ze środowiska Microsoft 365 na urządzeniach Canon.

„Naszym celem jest maksymalne uproszczenie zarządzania drukiem w firmie - mówi Dariusz Szwed, MPS business development manager w Canon Polska. - Wsparcie dla usługi Microsoft Universal Print jest szczególnie ważne w przypadku użytkowników, którzy na co dzień pracują w środowisku Microsoft Office, a zależy im na prostych, szybko osiągalnych wydrukach.”

Microsoft Universal Print to usługa chmurowa oparta na formie okresowej subskrypcji. Firmy korzystają z niej w celu scentralizowania zarządzania drukowaniem za pośrednictwem portalu Universal Print. Podstawowa korzyść, jaką przedstawia producent oprogramowania, to brak konieczności utrzymywania lokalnego serwera druku. Poza tym, niezależnie od marki i modelu drukarki, użytkownik korzysta z tych samych funkcji i interfejsu. A oprogramowanie wykorzystuje tylko jeden uniwersalny sterownik.

Canon jest pierwszym producentem urządzeń drukujących w pełni współpracującym ze środowiskiem druku oferowanym przez Microsoft. Jak przekonują przedstawiciele producenta, implementowane właśnie rozwiązania wydajnie uzupełniają i rozszerzają ofertę obu firm. Z oprogramowaniem Universal Print współpracują wszystkie urządzenia serii Canon imageRUNNER ADVANCE oraz imageRUNNER ADVANCE DX.

To jednak nie koniec możliwości, jakie producenci oferują dziś biurom.  „Microsoft Universal Print to sprawne środowisko do zarządzania podstawowymi formami druku. Jednak tym, którzy chcieliby mieć pełną kontrolę nad wykorzystywanymi urządzeniami, a zarazem potrzebują wykorzystać ich możliwości w pełni, polecamy środowisko uniFLOW Online - komentuje Dariusz Szwed. -  Podobnie jak Microsoft Universal Print, to oprogramowanie zlokalizowane całkowicie w chmurze, a zatem niewymagające utrzymywania lokalnego serwera druku.”

Jakie dodatkowe możliwości oferuje uniFLOW Online? Dariusz Szwed wylicza m.in. usługę bezpiecznego drukowania Secure Print, rozbudowane rozliczanie prac, kontrolę nad kosztami druku, a także wsparcie dla innych systemów operacyjnych takich jak macOS i Chrome OS. Plusem oprogramowania ma być także opcja zdalnego druku dla gości odwiedzających firmę.

„Nie wolno zapominać o najnowszych rozwiązaniach takich jak wprowadzona latem opcja My Filling Assist. To elektroniczny asystent biurowy z prawdziwego zdarzenia. Dzięki wykorzystaniu technologii z dziedziny optycznego rozpoznawania znaków, uniFLOW Online potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać kluczowe informacje, na przykład datę, numer PESEL, dane osoby lub firmy, i umieścić je w odpowiednim kontekście, czyli we właściwej bibliotece i z odpowiednimi metadanymi - wymienia Dariusz Szwed. - Innymi słowy: oprogramowanie umie rozpoznawać i odczytywać dokumenty, co wydajnie skraca czas pracy w dużych biurach.”

Dzięki współpracy, jaką nawiązały Canon Europe oraz Microsoft, oba systemy będą ze sobą współgrały. Efekt? Jak zapewniają producenci, otrzymujemy „kompletne rozwiązanie chmurowe do zarządzania drukiem w każdej firmie”.

Co więcej, wykorzystywane w firmie urządzenia imageRUNNER ADVANCE mogą zostać zbiorczo zarejestrowane w ramach uniFLOW Online. Takie rozwiązanie minimalizuje pracę administratorów, a użytkownikom pozwala na wybór szerokich opcji realizacji pracy (takich jak druk dwustronny, dziurkowanie czy zszywanie wielopozycyjne) bezpośrednio z panelu urządzenia Canon.

Integracja platformy uniFLOW Online z usługą Universal Print zostanie wdrożona wraz z kolejną - październikową - aktualizacją uniFLOW Online. Usługa Microsoft Universal Print jest dostępna w ramach subskrypcji Microsoft 365 E3, E5, A3 oraz A5 począwszy od 24 września 2020 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

error: Kopiowanie zabronione!
cript>