Nowe oprogramowanie laserowe Trotec Ruby
29 paź 2020 09:15

Trotec Laser, austriacki producent systemów laserowych, przedstawia wyjątkowe oprogramowanie, które na nowo definiuje pracę z laserami. Po 3 latach pracy nadszedł czas premiery Ruby w wersji beta. Dzięki Ruby można w prosty i szybki sposób przekształcić pomysł w gotowy produkt. Platforma gwarantuje rentowną realizację zamówień poprzez integrację urządzenia i oprogramowania w jedno kompleksowe rozwiązanie.

„Trotec sprawia, że praca z laserem dla każdego użytkownika jest prostsza, szybsza i bardziej rentowna. Jest to możliwe dzięki licznym innowacjom wprowadzanym od czasu założenia firmy ponad 20 lat temu. Teraz przyszedł czas na kolejny krok – wyjaśnia dr Andreas Penz, dyrektor zarządzający Trotec Laser GmbH. - Ruby jest nie tylko oprogramowaniem laserowym, lecz także platformą, która gwarantuje rentowne przetwarzanie zadań. Dzięki połączonemu z siecią urządzeń, uruchamianemu w przeglądarce internetowej i tym samym w pełni cyfrowemu rozwiązaniu. Ta technologia dostarczy użytkownikowi lasera unikatową wartość dodaną i wyznaczy nowe standardy.

Maszyny laserowe w przyszłości będą w pełni zdigitalizowane. Zespół Trotec intensywnie pracował nad nową generacją oprogramowania przez trzy lata. Nowa, skalowalna architektura oprogramowania została stworzona od zera, dzięki czemu będzie stanowić dobrą bazę dla dalszego rozwoju w przyszłości” – mówi Penz, podkreślając misję firmy oraz znaczenie digitalizacji. Nowa platforma uruchamiana w przeglądarce internetowej oferuje użytkownikom laserów możliwości, na które od dawna istniało zapotrzebowanie, ale dotychczas nie były dostępne - całkowitą niezależność od systemu operacyjnego.

Zarówno tworzenie projektów, elementów zawierających zdjęcia lub napisy, jak i wprowadzanie poprawek jest szybkie i proste. Wszystkie narzędzia, których potrzebuje użytkownik lasera, znajdują się już w oprogramowaniu laserowym. Ruby w otwartej wersji beta umożliwia bezpośrednie importowanie plików pdf, svg, png itp., a nieprawidłowe pliki są automatycznie poprawiane podczas importowania. „Te funkcje skracają o połowę czas potrzebny na przygotowanie produktu od fazy pomysłu do ukończenia. Bez ponoszenia kosztów dodatkowego oprogramowania” - podsumowuje Penz. Ruby towarzyszy użytkownikowi przez całą drogę od pomysłu do gotowego produktu. Oparta na chmurze baza materiałów gwarantuje najlepsze rezultaty obróbki laserowej.

Oprogramowanie Trotec Ruby łączy wszystkie urządzenia laserowe w jedną sieć – lokalną lub opartą na chmurze. Zadania mogą być wysyłane do wielu urządzeń z komputera PC lub Mac. Dzięki innowacyjnemu procesowi projekty mogą być przygotowywane przez jednego użytkownika, a wytwarzane przez innego – niezależnie od miejsca i pory dnia. Poprzez zarządzanie użytkownikami Ruby ułatwia klientom podział pracy i uprawnień. Otwarty interfejs programistyczny Ruby API umożliwia całkowitą automatyzację procesów biznesowych.

Trotec jest producentem systemów laserowych. Szeroka oferta grawerek laserowych, wycinarek oraz znakowarek wraz z materiałami grawerskimi i serwisem sprawiają, że Trotec jest technologicznym liderem w swojej branży. Firma Trotec została utworzona w 1997 r. z jednostki badawczej należącej do Trodat – największego na świecie producenta pieczątek – i od tamtego czasu wyznacza nowe standardy w dziedzinie technologii laserowej.

Trotec posiada 17 oddziałów na całym świecie. W 2019 r. obroty austriackiego producenta laserów wyniosły ponad 140 mln euro. Maszyny Trotec są obecnie wykorzystywane w ponad 90 państwach na całym świecie.

Opracowano na podstawie infromacji firmy Trotec

cript>