Ricoh Pro V20100 w Mazowieckim Centrum Poligrafii
29 paź 2020 11:38

Mazowieckie Centrum Poligrafii rozwija swój park maszynowy o nowy atramentowy system do drukowania na papierze z roli  Ricoh Pro V20100. Maszyna jest wykorzystywana głównie do druku książek. W przyszłości na systemie planowana jest również produkcja instrukcji obsługi dla dużych firm produkcyjnych. To kolejny model Ricoh, który pracuje w MCP - drukarnia od wielu lat korzysta z trzech systemów arkuszowych Pro C9100.

„Obecnie możemy obserwować, jak realizują się przewidywania ekspertów, którzy prognozowali stały wzrost nakładów w cyfrowym druku produkcyjnym. To przesądziło o inwestycji w urządzenie Ricoh Pro V20100. Parametry druku, szybkość i produktywność, które oferuje sprawiają, że dzięki tej maszynie możemy być bardziej konkurencyjni w stosunku do drukarń offsetowych, także w przypadku wysokich nakładów. Odnosi się to nawet do zleceń na poziomie do 6000 egzemplarzy – powiedział Wojciech Hunkiewicz, właściciel Mazowieckiego Centrum Poligrafii. - Rozwiązanie oparte na Ricoh Pro  V20100 pomogło nam uwolnić produkcję, która idzie pełną parą pomimo sytuacji, jaką mamy obecnie w kraju. Urządzenie pracuje w trybie dwuzmianowym, a planowane jest uruchomienie trzeciej zmiany.”

Ricoh Pro V20100 jest kompaktowy, 1-modułowy (zajmuje jedynie 4,3 m²) i łatwy w obsłudze. Maksymalne obciążenie maszyny to 40 000 000 stron A4 miesięcznie. System obsługuje szeroką gamę mediów, w tym również niededykowanych. Przy rozdzielczości 600x600 dpi oferuje druk z prędkością 150 m/min i szerokością zadruku do 558 mm (na roli 560 mm). Dodatkowym atutem tego rozwiązania są atramenty, dzięki którym uzyskuje się wyjątkowo głęboką czerń,  a  skala szarości przy natywnej rozdzielczości 600x600 dpi zapewnia doskonały tekst oraz przejścia tonalne.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh

error: Kopiowanie zabronione!
cript>