Canon wyróżniony trzema nagrodami za innowacyjność
30 paź 2020 09:33

Firma Keypoint Intelligence doceniła postęp osiągnięty przez firmę Canon w dziedzinie druku produkcyjnego. Nagrodę za wybitną innowację otrzymały aż 3 urządzenia: arkuszowa maszyna atramentowa varioPRINT iX, rolowe rozwiązanie do druku komercyjnego ProStream 1800 oraz ploter płaski Arizona 2300. Zwycięskie rozwiązania „wykorzystują technologie, które poprawiają jakość, zwiększają produktywność, zapewniają wydajność przepływu prac, wpływają na zrównoważony rozwój i znacząco rozwijają reprezentowany segment rozwiązań”.

Systemy, wybrane przez ekspertów z dziedziny produkcji poligraficznej i analiz rynku, zostały ocenione na podstawie trzech kluczowych wskaźników: jak bardzo przełomowa lub wyjątkowa była innowacja, jej prawdopodobny wpływ na rozwój rynku oraz oczekiwany czas dostępności na rynku.

Eksperci Keypoint Intelligence podkreślili, że wyróżniając się jakością, produktywnością, wszechstronnością i elastycznością nośników, seria varioPRINT iX to „pierwsza prawdziwie arkuszowa drukarka atramentowa, która może obsługiwać różne formaty i gramatury nośników powlekanych oraz niepowlekanych”. Maksymalna prędkość maszyny wynosząca 320 obrazów A4 na minutę, a także nakłady do 10 mln obrazów na miesiąc również zostały uznane za „imponujące dla tej klasy”.

Wprowadzona na rynek w kwietniu 2020 r. seria varioPRINT iX otrzymała do tej pory ponad 40 zamówień na całym świecie. Pierwszym klientem, który zainstalował varioPRINT iX3200, była Kampert-Nauta, holenderska firma działająca w obszarze druku komercyjnego. Richard Kampert, dyrektor zarządzający, komentuje: „W ostatnich latach rozmawialiśmy z firmą Canon o inwestowaniu w drukarki atramentowe. Głównymi tematami rozmów były jakość, produktywność i gramatura papieru. Firma Canon bardzo szybko rozwiązała te problemy dzięki drukarce varioPRINT iX3200. Maszyna łączy media o wyższej gramaturze z wysoką jakością druku, porównywalną do offsetu, i wysoką produktywnością. To idealna kombinacja. Na maszynie iX planujemy produkować kartki okolicznościowe, wizytówki, ulotki, foldery i broszury. Wszystko w małych seriach. Na tym polega nasz przyszły rozwój”.

ProStream 1800 został uznany za „imponującą ewolucję w swojej klasie” dzięki możliwości osiągnięcia jakości druku offsetowego na standardowym papierze powlekanym przy zwiększonej prędkości do 133 m/min. System suszenia bezdotykowego wraz z systemem kamer do kontroli jakości były również określane jako „dodatkowe innowacje”, przyczyniające się do doskonałej jakości druku ProStream.

Przed wprowadzeniem urządzenia na rynek w sierpniu 2020 r., pierwszym klientem beta, który wypróbował ProStream 1800, została włoska drukarnia książek Grafica Veneta. Firma ulepszyła działający już, zainstalowany w 2017 r., system ProStream 1000. Dr Mauro Fontanari, dyrektor generalny zauważa: „Przez wiele lat szukaliśmy maszyny cyfrowej, ale nigdy nie byliśmy zadowoleni z jakości dostępnej na rynku. Dzięki ProStream znaleźliśmy maszynę, która pozwala nam uzyskać wydrukowany na tym samym papierze produkt końcowy o jakości offsetu. Odkąd zainstalowaliśmy ProStream 1800, jesteśmy w stanie wykonać o 50 proc. więcej pracy, co oznacza, że uzyskaliśmy znacznie większą elastyczność i będziemy mieli szansę dostarczyć więcej zamówień w tym samym czasie”.

Model Arizona 2300, który został wprowadzony na rynek 1 września tego roku, zainaugurował przełomową technologię Arizona FLOW. Dzięki niej Arizona 2300 nie wymaga już czasu operatora na maskowanie stołu lub oklejanie nośnika, „umożliwiając szybsze przełączanie między zadaniami, krótszy czas ustawiania i bezproblemową zmianę zadań”.

O wykorzystaniu Arizony w praktyce opowiada Jens Filipsson, właściciel firmy Wiking Screen & Reklam: „Nasze codzienne wyzwania związane ze skróceniem czasu realizacji zostały rozwiązane od czasu zainstalowania plotera Arizona 2300, który oferuje dużą prędkość i lepszą jakość. Arizona ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu biznesowego - dzięki niej możemy urzeczywistniać pomysły klientów. Wybraliśmy firmę Canon ze względu na jakość i dodatkową wartość, którą daje nam model Arizona 2300”.

Christian Unterberger, dyrektor ds. marketingu i wiceprezes wykonawczy Canon Production Printing, komentuje: „Jesteśmy niezwykle dumni, że te trzy drukarki zostały wyróżnione nagrodą Keypoint Intelligence BLI Awards. W firmie Canon inwestycje w badania i rozwój znajdują się wysoko na liście priorytetów, dzięki czemu możemy dotrzymać obietnicy złożonej klientom - bez kompromisów w zakresie innowacji, jakości, produktywności i wszechstronności. Opinie, jakie otrzymaliśmy od naszych klientów na temat naszego portfolio produktów do druku produkcyjnego, były doskonałe. Umożliwiliśmy naszym klientom poprawę wydajności produkcji, poszerzenie ich możliwości zastosowania, a tym samym osiągnięcie wzrostu”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>