Grafmasz dystrybutorem ploterów tnących Sinajet
30 paź 2020 09:46

Firma Grafmasz została polskim dystrybutorem producenta ploterów tnących Sinajet, jednej z największych fabryk tego typu urządzeń w Chinach. W ofercie znajduje się szeroka gama zautomatyzowanych urządzeń aż do formatu 330x210 cm.

Seria ploterów DF to urządzenia cyfrowe wyposażone w automatyczny podajnik o wysokości stosu do 18 cm oraz ruchomy pas transmisyjny z podsysem. Urządzenia umożliwiają wycinanie i bigowanie dowolnych kształtów, prototypowanie opakowań z tektury, papieru, wycinanie etykiet, naklejek, pudełek, teczek, zaproszeń itp. Wszystkie prace są wykonywane cyfrowo bez konieczności stosowania wykrojników.

Prędkość maksymalna przejazdu głowicy wynosi 1000 mm/s. Plotery pozwalają na podanie arkusza w formatach B2 lub B1. Standardowe modele wyposażone są w nóż wleczony do cięcia i nacinania materiałów do grubości 2 mm oraz mechanizm bigujący. Modele o symbolu MT pozwalają na cięcie do 10 mm dzięki zastosowaniu noża oscylacyjnego. Ponadto posiadają aktywny nóż tangencjalny i mechanizm bigujący. Możliwe jest również zastosowanie noża obrotowego. Wszystkie modele ploterów posiadają pozycjonowanie za pomocą kamery CCD oraz odczyt kodów QR/kreskowych. Opcjonalnie oprócz podajnika arkuszowego mogą być wyposażone w podajnik materiału z roli.

Seria ploterów DG to urządzenia wyposażone w modułową głowicę oraz wielostrefowy podsys stołu. Maszyny opcjonalnie mogą zostać wyposażone w transportowy pas automatyczny, podajnik z roli oraz/lub podajnik mediów w arkuszach. Występują w zakresie pola roboczego od 150x130 cm do 330x210 cm. Możliwe jest zastosowanie wielu różnorakich narzędzi do szeregu prac i różnych typów obrabianych materiałów. Urządzenia charakteryzują się również szybką wymianą narzędzi oraz wysoką prędkością maksymalną przejazdu głowicy do 1800 mm/s w ruchu diagonalnym.

Grafmasz przeprowadził już pierwsze wdrożenia na polskim rynku. Wybrane modele urządzeń są dostępne do demonstracji i możliwe jest wykonanie testów własnych materiałów. Prowadzone są również zdalne prezentacje lub prezentacje na żywo przy maszynie z zachowaniem środków ostrożności. Firma posiada też zaplecze części zamiennych oraz przeszkoloną kadrę pracowników w zakresie sprzedaży i serwisu ww. urządzeń.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

cript>