Zmiany personalne na szczycie W&H
30 paź 2020 12:50

Dr Jürgen Vutz, sprawujący od 2001 r. funkcję dyrektora generalnego i partnera zarządzającego w firmie Windmöller & Hölscher, 1 stycznia 2021 r. zajmie stanowisko w składzie Rady Nadzorczej, przekazując funkcję CEO w ręce Petera Steinbecka, partnera zarządzającego i dotychczasowego dyrektora ds. sprzedaży i usług w W&H. Tym samym począwszy od 1 stycznia przyszłego roku w skład zarządu W&H będą wchodzić: Peter Steinbeck (dyrektor generalny i dyrektor ds. sprzedaży), dr Falco Paepenmüller (dyrektor ds. technologii) oraz Martin Schulteis (dyrektor ds. finansów).

Zarówno dr Jürgen Vutz, jak i Peter Steinbeck zostali powołani do zarządu rodzinnej firmy W&H w 1999 r. Dwa lata później Vutz został mianowany dyrektorem generalnym. W ciągu przeszło 22 lat spędzonych w zarządzie odegrał kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorstwa, możliwego dzięki koncentracji na potrzebach rynku oraz ciągłym inwestycjom. W tym czasie sprzedaż wzrosła z ok. 300 mln euro (1999) do ponad 900 mln euro (2019), a liczba pracowników z 2100 do 3100. „Moim najważniejszym celem było zawsze uczynienie z W&H stabilnej i dobrze prosperującej spółki w perspektywie długoterminowej. Osiągnęliśmy wiele i ustaliliśmy właściwy kurs na nadchodzące lata. Możemy z dumą spojrzeć w przyszłość, pełni optymizmu. Nawet w warunkach zmagań z koronawirusem W&H, światowy lider, podąża drogą ku staniu się spółką o wartości miliarda euro. Teraz mogę ze spokojem przekazać pałeczkę Peterowi Steinbeckowi” - powiedział doktor nauk technicznych. Po objęciu stanowiska w Radzie Nadzorczej Vutz zamierza nadal silnie angażować się w dalszy rozwój firmy.

Specjalne podziękowania dla Vutza w imieniu akcjonariuszy wygłosił Adelheid  Windmöller, główny udziałowiec: „Przez ponad 20 lat pełnej sukcesów kariery dr Vutz stał się kimś więcej niż dyrektorem generalnym, stał się częścią naszego rodzinnego biznesu. Jesteśmy mu winni ogromną wdzięczność i bardzo nas cieszy, że w przyszłości będzie wspomagał Radę Nadzorczą.”

Długoletni kolega Vutza w kierownictwie spółki Peter Steinbeck, który odpowiada za sprzedaż i serwis, 1 stycznia przyszłego roku obejmie stanowisko nowego dyrektora generalnego. W ten sposób firma, która rok temu świętowała 150-lecie swego istnienia, zagwarantowała sobie utrzymanie dotychczasowego zespołu zarządzającego. Zmiana była przygotowywana od dawna. W 2019 wewnętrzny awans do zarządu otrzymał dr Falco Paepenmüller, a w ubiegłym miesiącu listę jego członków uzupełnił Martin Schulteis.

Firma zamierza utrzymać swój dotychczasowy kurs. „Działamy zgodnie z długoterminową strategią korporacyjną, która nie zostanie zmieniona. Należą do niej silna koncentracja na technologii w naszej głównej siedzibie w Lengerich, doskonała fabryka części w Czechach oraz działające na całym świecie filie obsługujące z bliska klientów w regionach. Nie mogę doczekać się nowych obowiązków jako dyrektor generalny i bliskiej współpracy z moimi kolegami w zarządzie oraz w całym zespole W&H” - skomentował Steinbeck.

Na podstawie informacji firmy W&H opracował TK

 

 

 

cript>