Epson z platynową nagrodą EcoVadis
2 lis 2020 09:01

Firma Epson otrzymała platynowe wyróżnienie za społeczną odpowiedzialność biznesu od niezależnej agencji ratingowej EcoVadis. Platynowe wyróżnienie, które wprowadzono w 2020 roku, wskazuje, że firma Epson trafiła do 1 proc. najlepszych firm w branży producentów komputerów i urządzeń peryferyjnych.

 W trzech poprzednich latach firma Epson otrzymywała złote wyróżnienie przyznawane firmom, które zakwalifikują się do 5 proc. najlepiej ocenionych biznesów.

Platynowe wyróżnienie przyznane zostało w uznaniu dla globalnych inicjatyw na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu (z ang. Corporate Social Responsibility, CSR) podejmowanych przez firmę Epson. Ocena EcoVadis skupia się na czterech obszarach: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone dostawy. Firmie Epson przyznano najwyższą notę („Outstanding”) w kategorii środowisko, jak również wysokie noty w kategoriach zrównoważone dostawy, prawa pracownicze i prawa człowieka oraz etyka, co pozwoliło jej uplasować się w gronie 1 proc. najlepszych firm produkujących komputery i urządzenia peryferyjne.

„Platynowa certyfikacja agencji EcoVadis daje naszym klientom gwarancję, że firma Epson za pomocą wszelkich dostępnych środków stara się dbać o zrównoważony rozwój na każdym szczeblu. Zrównoważony rozwój jest wpisany w nasze DNA, jest obecny we wszystkim, co robimy. Platynowy status oznacza, że nasi klienci mogą być pewni tego, że każdy aspekt naszego biznesu jest niezależnie sprawdzany i certyfikowany oraz że w pełni angażujemy się w zapewnianie najwyższych standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju” - powiedział Kazuyoshi Yamamoto, prezes Epson Europe.

 EcoVadis stanowi niezależną, zaufaną, wspólną platformę do oceny ponad 65 000 grup i firm z 200 różnych branż w 160 krajach, wykorzystującą kryteria oceny CSR, które zostały oparte na standardach zrównoważonego rozwoju opracowanych przez zewnętrzne źródła takie jak: organizacje pozarządowe, związki zawodowe, organizacje międzynarodowe, rządy lokalne oraz instytucje audytujące.

 Epson stara się wykorzystać swoje technologie do wprowadzania innowacji w czterech obszarach, w tym drukarkach atramentowych. Firma wierzy, że jej technologia może przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, zwiększenia produktywności, a także odegrać istotną rolę w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

 Epson dąży do zrównoważonego rozwoju społecznego i w raporcie zintegrowanym oraz raporcie o zrównoważonym rozwoju publikuje szczegóły dotyczące inicjatyw środowiskowych, kreowania waloru społecznego, ładu korporacyjnego i innych działań w ramach CSR. Informacje są również publikowane na stronach firmowych dotyczących Odpowiedzialności Społecznej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

cript>