Zihong – optymalny tandem designu z technologią
10 lis 2020 08:56

Stojąc przed wyborem nowej maszyny poligraficznej i nie tylko, bo przecież takie rozterki targają nami nawet na gruncie elektroniki czy AGD, prześwietlamy rynek pod względem cen oraz oferowanej jakości. Na jednym biegunie mamy znane, choć w praktyce już nie „europejskie” marki, na przeciwległym natomiast cenami kuszą chińscy producenci. Tutaj zawsze rodzą się pytania: czy poważany w branży „pewniak” jest wart swej ceny? Czy tańszy „chińczyk” sprosta naszym oczekiwaniom? A jak ma się stosunek ceny do jakości? 

W czerwcu tego roku z powodu pandemii ominęła nas drupa – największa na świecie impreza dla przemysłu poligraficznego. Właśnie podczas tegorocznej edycji firma ZIHONG miała zaprezentować swoją najnowszą sklejarkę – ZIHONG OPTIMAL. Wiodące azjatyckie przedsiębiorstwo działa na rynku już ponad 20 lat, a jego produkty służą wielu znaczącym europejskim drukarniom. Co więcej, inwestując wciąż w innowacyjne technologie oraz pogłębiając know-how, chiński gigant słynie z niebywale wąskiej specjalizacji. Podczas gdy konkurencja dekoncentruje swą uwagę na wszelkiej maści maszynach post-pressowych, firma z Wenzhou umiejętnie pielęgnuje wyłącznie składarko-sklejarki.

Nasz dzisiejszy bohater, pod względem designu rodem z serii Star Trek, na swój pokład przyjmie materiały mierzące od 170 mm do 2500 mm. Nie oszukujmy się – maszyna cieszy oko, a już przy pierwszym kontakcie zaskakuje intuicyjnym systemem operacyjnym oraz niebywale szybkim presetem. Mamy tu do czynienia z wręcz encyklopedycznym przykładem frazy „operator friendly”. 

To bardzo istotne zagadnienie, gdyż przebierając w stosach specyfikacji danego urządzenia często zapominamy o podstawowej kwestii: nie my będziemy obsługiwać to cudo, lecz nasz wykwalifikowany operator. Pod tym względem ZIHONG OPTIMAL absolutnie nie daje pola do popisu malkontentom. Łatwość obsługi wszelkich ustawień idzie tu łeb w łeb z ich niewiarygodną precyzją, co w efekcie redukuje czas przezbrojenia maszyny do absolutnego minimum. Analizując budowę urządzenia, warto wspomnieć o zastosowaniu wielu serwonapędów na całej jego długości. Sprawia to, iż gra ono w pierwszej lidze, wśród najlepszych obecnie dostępnych na świecie sklejarek. Nie zapominajmy, że niektóre z czołowych „europejskich” marek wciąż bazują na silnikach, w których napęd jest przenoszony za pomocą pasków lub łańcuchów. Takie rozwiązania są bez wątpienia mniej precyzyjne. Jak przystało na urządzenie z najwyższej półki, ZIHONG OPTIMAL doposażono we wszelkie możliwe zintegrowane sekcje, które wspomagają i usprawniają produkcję najbardziej wymagających elementów pudełek, zarówno pod względem materiału, jak i konstrukcji. Przy tej okazji warto znów pochylić się nad naszym operatorem, zbyt często obserwującym wygraną „trudnego” materiału w potyczce z technologią. Obsługując ZIHONG OPTIMAL o porażce nawet nie pomyśli.

Rynek wciąż zaskakuje, zarówno europejski, jak i chiński. Oczy konsumentów coraz częściej natomiast skierowane są ku Państwu Środka, którego produkty wreszcie przestają kojarzyć się z „made in China”. Zaawansowane technologie stają się dla nich codziennością, a nam optymalizują jakość i czas pracy w drukarniach oraz pozytywnie wpływają na zaangażowanie i zadowolenie pracowników. ZIHONG jest tylko kolejnym przykładem łamania stereotypów, które kojarzą tamtejsze produkcje jedynie z niską ceną. Zostawiając rodzimą konkurencję daleko w tyle, wkroczył do pierwszej ligi bez żadnych kompleksów, zdobywając tym samym uznanie głównych graczy w branży. 

Od 2019 r. jesteśmy wyłącznym dystrybutorem maszyn ZIHONG w Polsce. Zapewniamy kompleksową obsługę, począwszy od rozładunku i wprowadzenia na halę, przez instalację oraz szkolenia 

pracowników, na autoryzowanym serwisie kończąc. Dzięki ofertom leasingowym, które udało nam się wypracować, maszyna jest dostępna już od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. 

Artykuł sponsorowany

MM Druk Serwis

ul. Piłsudskiego 73 / 32-050 Skawina

+48 12 252 77 77 / biuro@mmds.pl

www.mmds.pl

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>