CEWE Polska z przepycharką etykiet Grafmasz
16 lis 2020 09:59

Firma CEWE Polska rozbudowała swój park maszynowy m.in. o urządzenie produkowane w Polsce przez Grafmasz.

CEWE Polska jest jednym z zakładów koncernu fotograficznego CEWE Stiftung & Co. KGaA. W naszym kraju firma działa od 1995 roku, oferując klientom szeroką gamę produktów fotograficznych oraz poligraficznych. Jednym z najbardziej znanych jest Cewe-Fotoksiążka - produkt wielokrotnie nagradzany przez czasopisma branżowe oraz konsumenckie.

Koncern wykonuje w ciągu roku miliony zleceń. Produkty tej firmy można nabyć w 26 krajach Europy. Laboratorium w Kędzierzynie-Koźlu jest jednym z 10 europejskich jego zakładów. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, firma CEWE Polska nieustannie inwestuje w nowoczesny park maszynowy. Koncern docenia jej starania kierując tu do produkcji coraz więcej prac – obecnie ponad 20 produktów grupy produkowanych jest wyłącznie w Kędzierzynie-Koźlu.

„Prace, jakie wykonujemy na przepycharce Grafmasz, to książeczki dla dzieci CEWE-Kids oraz karty do gry w pokera i skata, obydwa produkty do indywidualnego, spersonalizowanego projektowania przez naszych klientów. Maszyna LC pozwala stosować wykrojniki stałe, które gwarantują 100 proc. powtarzalność kształtu danego produktu, a przede wszystkim szybkość wykonania kolejnych partii.

Przepycharka firmy Grafmasz dla obu produktów jest elementem linii technologicznej przewidzianej do wykonywania spersonalizowanych zamówień dla klientów z 26 krajów Europy, w których obecne jest CEWE” – mówi  Roland Cedzich z firmy CEWE.                                                                                

Główne cechy przepycharki etykiet LC 180 to wycinanie etykiet z papieru do 500 g/m2, kartonu, produkcji kart np. PVC, przywieszek, zeszytów, notatników. Urządzenie działa na zasadzie przeciskania materiału przez wykrojnik kowalski. Maszyna posiada kurtyny bezpieczeństwa, uruchamiające tłok po włożeniu materiału automatycznie bez konieczności wciskania przycisków. Jednocześnie bariera stanowi zabezpieczenie pola pracy. Najczęściej wybieranym elementem dodatkowym jest siłownik tzw. przeciwtłok umożliwiający użycie maszyny do materiałów, które trudno wyciąć na standardowo wyposażonej maszynie, czyli materiał o gramaturze do 15 g/m2, giętkie i cienkie materiały.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

error: Kopiowanie zabronione!
cript>