Perforator RENZ AP 360 Digital w drukarni Empir
16 lis 2020 10:09

Poznańska drukarnia Empir działa w branży poligraficznej od ponad 40 lat. Do oferowanych przez nią produktów należą przede wszystkim materiały reklamowe  takie jak: katalogi, foldery, broszury, notesy, teczki, kalendarze. Klienci obsługiwani są  kompleksowo - zarówno  w zakresie przygotowania projektów, druku, jak i  obróbki introligatorskiej. W ostatnim czasie   park maszynowy drukarni  wzbogacił się o automatyczny perforator Autopunch 360 Digital, dostarczony i zainstalowany  przez firmę Grafmasz.

O najnowszej inwestycji opowiada Adam Kłonkowski, właściciel firmy: „Nasza firma od lat specjalizuje się między innymi w wykonywaniu opraw spiralnych w oparciu o własny park maszynowy. Rosnąca z roku na rok ilość zleceń oraz coraz wyższe wymagania naszych klientów odnośnie do krótkich terminów realizacji zmotywowały nas do podjęcia decyzji o zautomatyzowaniu procesu produkcji. Ofercie firmy Grafmasz, a w szczególności urządzeniom do oprawy spiralnej RENZ przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Perforator Autopunch testowaliśmy między innymi w czasie zeszłorocznych targów RemaDays. Istotnym czynnikiem, który finalnie przekonał nas do zakupu urządzenia w tym roku, był szybki termin realizacji zamówienia. Maszyna została do nas dostarczona i zainstalowana w niecałe 4 tygodnie od potwierdzenia zamówienia.”

RENZ Autopunch 360 Digital to automat perforujący do formatu 360x360 mm o wydajności nawet do 7000 bloków na godzinę. Dwupółkowy podajnik typu „pater noster” umożliwia pracę ciągłą. Unikalny system „Two finger” zapewnia płynne pobieranie bloków arkuszy o zróżnicowanych gramaturach. Po perforacji arkusze rotują wokół specjalnego bębna, dzięki czemu zachowana jest odpowiednia sekwencja stron na stacji odbiorczej. Proste ustawienia (panel dotykowy, pokrętła, możliwość zakupu listew z dezaktywacją  wybranych igieł bez konieczności wyjmowania listwy z urządzenia) powodują, że czas potrzebny na zmianę formatu to zaledwie kilka minut.

„Po trzech miesiącach pracy urządzenia w naszej drukarni Empir jesteśmy w pełni zadowoleni z dokonanego  wyboru - kontynuuje Adam Kłonkowski. - Wąskie gardło w postaci perforacji (wykonywanej wcześniej przy użyciu  kilku tradycyjnych perforatorów na pedał nożny) zostało w pełni wyeliminowane. Przy realizacji dużych zleceń maszyna pracuje non stop przez 8 godzin. Realna wydajność dzienna maszyny to średnio 28 000 bloków przy zachowaniu wysokiej jakości perforacji, a średni czas realizacji zlecenia udało nam się skrócić o ponad  30 proc.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>