Firma KRAM z ploterem Valiani Optima 80
20 lis 2020 09:26

KRAM to rodzinna firma z kapitałem polskim, która od 1991 roku z powodzeniem działa na rynku folii, opakowań papierowych i kartonowych, dedykowanych branży spożywczej (piekarnie, cukiernie, firmy cateringowe, gastronomia, przetwórnie mięsa, ryb, owoców, warzyw). W trzech zakładach produkcyjnych: w Dzierzgoniu, Pasłęku i Ostrowcu Świętokrzyskim ponad 300 wykwalifikowanych specjalistów z zakresu technologii, utrzymania ruchu, grafiki, marketingu i obsługi klienta pracuje nad tym, by oferowane przez firmę KRAM produkty spełniały wymagane normy, odpowiadały najnowszym trendom i spełniały oczekiwania konsumentów. KRAM posiada własny dział graficzny i konstrukcyjny, w którym przygotowywane są indywidualne projekty opakowań zgodnych z preferencjami klientów.

Wzrost zainteresowania opakowaniami produkowanymi przez KRAM skłonił firmę do powzięcia decyzji dotyczącej zakupu plotera. Rozeznanie rynku w zakresie wyboru odpowiedniego plotera zbiegło się z okresem pandemii, co znacznie utrudniło jego poszukiwania. 

Dzięki współpracy firmy Grafmasz i Valiani, które umożliwiły zdalną prezentację swoich urządzeń, firma KRAM mogła podjąć w pełni świadomą decyzję odnośnie do wyboru optymalnego dla swoich potrzeb plotera, jakim okazał się Valiani Optima V80.

Co równie istotne, dostawa i instalacja maszyny przez pracowników firmy Grafmasz odbyła się szybko i sprawnie, dzięki czemu zaledwie w ciągu 3 tygodni od potwierdzenia zamówienia ploter pojawił się w siedzibie firmy KRAM.

W ten sposób firma KRAM stała się właścicielem nowego plotera tnąco-bigującego Optima V80 włoskiej firmy Valiani, za którego dostawę, instalację i serwis była odpowiedzialna firma Grafmasz.

Dodatkowo w ramach specjalnej oferty okres gwarancji na urządzenie został wydłużony do 5 lat.

Po trzech miesiącach pracy z ploterem firma KRAM wie, że zakup urządzenia firmy Valiani to dobra decyzja. Usprawniło ono pracę konstruktorów opakowań oraz przyspieszyło realizację zamówień.

Plotery Valiani z serii Optima to półautomatyczne urządzenia umożliwiające cięcie, nacinanie i bigowanie, wyposażone w podwójną głowicę narzędziową. Urządzenia mogą być wyposażone w noże do cięcia – aktywny, oscylacyjny, V-cut o różnym kącie, narzędzia do bigowania i perforacji (9 rodzajów), narzędzia do nacinania czy embossingu. Szeroki zakres dostępnych narzędzi pozwala na obróbkę bardzo różnorodnych materiałów o różnych właściwościach i grubościach (nawet do 20 mm). Plotery Valiani cechuje bardzo prosta obsługa – wymiana narzędzia zajmuje około 15 sekund (system magnetyczny). Dzięki stołowi z podsysem podzielonym na strefy cięty materiał jest odpowiednio pozycjonowany. Intuicyjne oprogramowanie umożliwia szybkie wczytanie projektu. Urządzenia cechuje bardzo solidna i trwała konstrukcja –zostały one zaprojektowane i są w całości produkowane we Włoszech.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

error: Kopiowanie zabronione!
cript>