Heidelberg wzmacnia pozycję na chińskim rynku
2 gru 2020 14:29

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) dąży do dalszego wzmocnienia swojej przewagi konkurencyjnej na rozwijającym się chińskim rynku i w tym celu zawiązała spółkę joint venture ze swym długoletnim partnerem i strategicznym akcjonariuszem, firmą Masterwork Group (Masterwork). Niemiecki koncern zyska na bliższej współpracy obu firm w ramach łańcucha wartości dodanej, która ma odbywać się przede wszystkim w chińskiej fabryce Heidelberga w pobliżu Szanghaju. Obie firmy liczą na dalszą ekspansję strategicznej kooperacji pod postacią wspólnej produkcji części maszyn w fabryce Masterwork w Tianjin.

Wspólne przedsięwzięcie produkcyjne z Masterwork to kolejny krok milowy w owocnej współpracy obu firm, który otwiera przed Heidelbergiem nowe możliwości w Chinach – powiedział Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny Heidelberga. - Przy sprzedaży na poziomie 300 mln euro Chiny są dla Heidelberga najważniejszym indywidualnym rynkiem w branży graphic arts. Nieustannie wzmacniamy naszą czołową pozycję rynkową, rozwijając gamę produktów powstających w naszej fabryce niedaleko Szanghaju. Zwiększony zakup części produkowanych lokalnie znacznie podniesie naszą konkurencyjność na tym rozwijającym się rynku.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem spółka joint venture przejmie część produkcji elementów do maszyn, które dotychczas były realizowane przez Heidelberga. Ich głównymi odbiorcami są Heidelberg Graphics Equipment (Szanghaj) jako lokalna spółka-córka w Chinach oraz Masterwork i jego firmy stowarzyszone. Produkcja w nowej, innowacyjnej fabryce Masterwork w Tianjin ma się rozpocząć na początku 2021 r.

Joint venture między MK i Heidelbergiem to bardzo ważny krok w strategicznym rozwoju obu stron. Naszym wspólnym celem jest kierowanie na rynek najwyższej jakości, tanich i inteligentnych produktów, które są lepiej dopasowane do potrzeb klientów i zaspokajają ich potrzeby – mówi prezes Masterwork Li Li. - Dzięki tej współpracy spółka joint venture zaprezentuje najbardziej zaawansowane technologie zarządzania, produkcji i wytwarzania, wszystkie oparte na koncepcji Przemysłu 4.0. Co więcej, wykorzystamy również rozmaite centra produkcyjne na najwyższym światowym poziomie rozwoju, tak by zagwarantować najlepsze osiągi i utrzymać standardy jakości Heidelberga. Wierzymy, że joint venture zaspokoi pokładane w niej oczekiwania, zwłaszcza dotyczące jakości. Na koniec dodam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Ucząc się od Heidelberga, Masterwork z pewnością wzniesie się na nowy, wyższy poziom zdolności produkcyjnych i wytwórczych w skali globalnej.

Heidelberg zatrudnia w Chinach ok. 900 pracowników; połowa z nich pracuje w działach sprzedaży i obsługi. To dobry punkt wyjścia, by skorzystać z przyszłych szans rozwoju w Chinach i Azji. Dwa oddziały firmy w Pekinie i Hongkongu oraz trzy biura w Guangzhou, Szanghaju i Shenzen zapewniają wszechstronne wsparcie klientów na miejscu. Razem z Masterwork, największym chińskim producentem wycinarek oraz maszyn do złocenia na gorąco, a także długoletnim branżowym partnerem, Heidelberg liczy na wzmocnienie swej pozycji w sektorze druku opakowaniowego.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>