Automatyczny podajnik do matryc QUICKER AF18
3 gru 2020 12:51

Minął zaledwie rok od rozpoczęcia przez Print Systems produkcji nowoczesnych urządzeń do mycia płyt fleksograficznych i typograficznych po druku, a firma wprowadza na rynek rewolucyjny w zamyśle i niezawodny w działaniu automatyczny podajnik do matryc QUICKER AF18. To innowacyjne urządzenie jest zsynchronizowane i kompatybilne z każdym modelem myjki QUICKER C. Razem działają jak liniowa myjnia, która całkowicie automatyzuje proces podawania oraz mycia matryc drukowych.

To nowatorskie rozwiązanie pozwala na jednorazowy załadunek do 18 matryc, każda w osobnej kasecie. Po podłączeniu podajnika do myjki następuje automatyczna synchronizacja obu maszyn. Jeden przycisk START na podajniku uruchamia cały proces. Podajnik automatycznie wykrywa, w której kasecie znajduje się matryca. Po jej zlokalizowaniu kaseta zatrzymuje się na poziomie stołu podawczego, a matryca zostaje automatycznie wsunięta w myjkę. Proces powtarza się aż do opróżnienia wszystkich 18 kaset podajnika. Rola operatora ogranicza się wyłącznie do załadunku i uruchomienia procesu przyciskiem START. Efektem pracy urządzeń są idealnie umyte, suche i gotowe do ponownego użycia matryce.

Od początku przyświeca nam jeden cel. Chcemy tworzyć nowoczesne, użyteczne i obniżające koszty urządzenia peryferyjne usprawniające prace w każdej drukarni fleksograficznej. Nasze ambicje wpisują się w najnowsze trendy automatyki procesowej,  która w tym przypadku pozwala na eliminację mało produktywnych czynności i wykorzystanie potencjału ludzkiego tam, gdzie jest to faktycznie konieczne. Automatyczny podajnik do płyt to pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Według badań przeprowadzonych wśród naszych klientów średnia drukarnia fleksograficzna posiadająca 4 maszyny drukujące ma do umycia 320 matryc dziennie. Łatwo policzyć, że roczny czas poświęcony przez operatora na czynności związane z oczekiwaniem przy maszynie i  wsuwaniem kolejnej matrycy do myjki - to łącznie ok. 600 godzin, inaczej 4 miesiące pracy jednego pracownika. Przy użyciu automatycznego podajnika QUICKER AF18 redukujemy czas podawania płyt o 90 proc. Ograniczenie kosztów pracy poprzez automatyzację tego procesu jest więc w skali roku znaczące – powiedział Dariusz Szymendera, prezes Print Systems.

Drugim ważnym aspektem przemawiającym na korzyść automatyzacji podawania i mycia płyt jest wydłużenie ich żywotności. Ciężko to przeliczyć na pieniądze, ale ze względu na koszty nowych matryc to bardzo ważna kwestia dla wielu drukarń. W urządzeniach QUICKER dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań żadna matryca (nawet ta najbardziej wygięta) nigdy nie wpada podczas mycia do zbiornika pod sekcją mycia.

Myjka QUICKER C z automatycznym podajnikiem QUICKER AF18 to bezpieczna dla matryc i oszczędna dla firmy inwestycja, a jej zwrot następuje w bardzo krótkim czasie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Print Systems

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>