Masterpress wyróżniony AWA Sleeve Label Awards
3 gru 2020 11:07

Masterpress SA zdobył kolejne trofeum w międzynarodowym konkursie branżowym. Jury szóstej edycji konkursu AWA Sleeve Label Awards przyznało firmie specjalne wyróżnienie „Certificate of Merit” za etykietę termokurczliwą przygotowaną dla limitowanej edycji wódki Stock Prestige Grand Prix.

Jurorzy AWA Sleeve Label Awards 2020 wysoko ocenili zarówno estetykę, jak i jakość wykonania etykiety, stwierdzając w swoim werdykcie, że jest to „piękny przykład limitowanej edycji produktu przy wykorzystaniu technologii druku hybrydowego wysokiej jakości”. Projekt graficzny odnosi się do estetyki kojarzonej z wyścigami Formuły 1. Cała powierzchnia etykiety ma satynową w dotyku teksturę nawiązującą do gumy opony samochodowej, a efekt ten dodatkowo podkreśla głęboka, matowa czerń tła.

Dekoracyjna etykieta shrink-sleeve zdobiąca butelki Stock Prestige Grand Prix Limited Edition to swoista definicja prestiżu. Druk luksusowej etykiety dla produktu premium możliwy był z jednej strony dzięki doświadczeniu naszych specjalistów z Działu Badań i Rozwoju Masterpress SA, którzy umiejętnie dobrali odpowiednie komponenty i techniki druku. Drugim elementem, który przyczynił się do osiągnięcia sukcesu, była ścisła współpraca z klientem na każdym etapie realizacji projektu. Jesteśmy wdzięczni Stock Polska za możliwość uczestnictwa w kolejnym już udanym wspólnym projekcie – powiedział Waldemar Zdrodowski, prezes zarządu Masterpress SA.

Do wyprodukowania tej wyjątkowej etykiety Masterpress SA wykorzystał rozwijaną przez firmę technologię druku hybrydowego, opierającą się na użyciu różnorodnych zmodyfikowanych technik druku podczas jednego przebiegu maszyny. Udało się w ten sposób osiągnąć efekt głębokiej czerni i satynowej, matowej tekstury, a także zwiększoną odporność na zadrapania i uszkodzenia powierzchni.

AWA Sleeve Label Awards, odbywający się od 2015 r., jest międzynarodowym konkursem branżowym, w którym ocenie poddawane są wyłącznie etykiety shrink-sleeve. Organizatorem konkursu jest AWA Alexander Watson Associates, międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w badaniach rynku, dostarczaniu informacji oraz wszechstronnym doradztwie dla branży opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Masterpress

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>