Nowa wersja oklejarki Muller Martini
11 gru 2020 09:12

Vareo PRO firmy Muller Martini to kompaktowe i wszechstronne urządzenie przeznaczone do obróbki po druku. Nowo opracowana oklejarka jest rozwiązaniem dla drukarń, które używają konwencjonalnych procesów drukowania lub druku cyfrowego. Trzyszczękowy system oparty na dobrze znanej oklejarce Vareo pracuje z wydajnością mechaniczną 1350 cykli na godzinę, charakteryzuje się unikalną koncepcją obsługi i posiada nowe funkcje optymalizujące produkcję.

Urządzenie wyposażone jest w nowy graficzny interfejs użytkownika zapewniający dobrą interakcję między człowiekiem a maszyną. Na 18-calowym ekranie dotykowym z przejrzystą nawigacją po menu i animacją korekt, operator widzi ważne parametry produkcji i ma szybki dostęp do wszystkich opcji. Intuicyjny interfejs pozwala na krótkie czasy przezbrajania a nowoczesna technologia sterowania firmy B&R zapewnia wysoką wydajność.

W pełni automatyczne oklejanie krawędzi

W porównaniu z poprzednim modelem, w Vareo PRO poprawiona została jednostka do klejenia na gorąco. Podobnie jak moduł do klejenia wstecznego, system kleju termotopliwego jest również dostępny z opcjonalnym wózkiem. Dzięki temu oba systemy są łatwe w obsłudze, a za sprawą oddzielnie dostępnego kabla podgrzewającego mogą być sprawnie wymieniane.

System klejenia grzbietu na gorąco, który jest oparty na spoiwie Alegro 7000 został przeprojektowany, aby zapewnić idealny przepływ kleju i kontrolę temperatury. W nowej wersji wyposażony jest w dwa wałki aplikacyjne oraz oddzielnie podgrzewany wałek przeciwbieżny. Oba systemy rolek mają teraz niezależnie regulowaną wysokość. Klejenie krawędzi jest w pełni automatyczne, dzięki temu wszystkie ustawienia są powtarzalne.

Nowy system dysz i nowa kontrola nakładania kleju

Obecnie coraz ważniejsza staje się produkcja bardzo krótkich serii ze stale zmieniającymi się grubościami bloków, czemu towarzyszy zapotrzebowanie na bardziej efektywne wykorzystanie kleju. Aby zagwarantować optymalne nakładanie kleju i maksymalnie ograniczyć jego straty nawet dla bardzo krótkich serii, Muller Martini opracował nowy system dysz PUR i nowy system kontroli nakładania kleju.

Opcjonalny system dysz z systemem cyrkulacji wolumetrycznej gwarantuje precyzyjne nakładanie kleju i mocne wiązanie z szeroką gamą materiałów, niezależnie od ciśnienia, temperatury i lepkości. System dysz można łatwo wyczyścić i konserwować, co skutkuje 20 procentowym wzrostem produktywności i redukcją kosztów materiałowych.

Dostępny jest także ulepszony system monitorowania nakładania kleju wyposażony w nowe algorytmy. Rozwiązanie pozwala na jeszcze dokładniejsze wykrywanie błędów, co zapewnia większą niezawodność w nakładaniu kleju. Zarówno wyniki kontroli ilościowej (klej obecny lub nie), jak i kontroli jakościowej (grubość warstwy kleju, klejenie krawędzi) są wyświetlane w 2D i 3D na ekranie dotykowym.

Połączenie z Connex LineControl

Narzędzia do monitorowania i raportowania w systemie Connex Workflow można również podłączyć do Connex LineControl, co umożliwia integrację z systemem MIS/MES za pośrednictwem plików JDF. Wszystkie istotne dane kontroli produkcji są pobierane z pliku JDF, przygotowywane dla podłączonej linii produkcyjnej, a następnie przenoszone na linię produkcyjną.

Taka opcja znacznie zmniejsza wysiłek organizacyjny, który operator musi podejmować w swojej codziennej pracy. Dane zadania, takie jak długość pracy, nazwa zadania lub format są dostępne bezpośrednio w systemie bez konieczności ręcznego wprowadzania przez operatora. Zapewnia to również dostępność wysokiej jakości danych w całym procesie produkcyjnym. Ponadto Connex LineControl oferuje opcje integracji skanerów kodów kreskowych w celu aktywacji zadań i wykrywania błędów.

Na podstawie informacji firmy Muller Martini opracowała BZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>