Heidelberg sprzedaje swoje belgijskie zakłady produkcyjne chemii drukarskiej
14 gru 2020 09:20

W ramach planowanego skupienia się na podstawowej działalności i dostosowania portfela firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) sprzedała swój belgijski zakład produkujący materiały eksploatacyjne dla przemysłu poligraficznego. Nabywcą jest DC Druck Chemie GmbH (Druck Chemie), spółka zależna Langley Holdings PLC, międzynarodowej grupy inżynieryjnej, która produkuje dobra inwestycyjne dla wielu gałęzi przemysłu na całym świecie, w tym dla przemysłu poligraficznego. Holding Langley jest właścicielem m.in. firmy Manroland Sheetfed.

Transakcja obejmuje sprzedaż dwóch spółek:  BluePrint Products NV oraz Hi-Tech Chemicals BV z siedzibą w Kruibeke w Belgii. Zakład opracowuje i produkuje wysokiej jakości chemikalia do druku fleksograficznego i offsetowego. Ich odbiorcami są głównie podmioty działające na rynku opakowaniowym i komercyjnym, czyli w segmentach, które, zgodnie ze swoją nową strategią Heidelberg będzie nadal obsługiwać w zakresie materiałów eksploatacyjnych. W ramach umowy sprzedaży zakład i łącznie około 40 pracowników zostanie przeniesionych do Druck Chemie.

Umowa o wartości ok. 20,5 mln euro już weszła w życie; na jej mocy Druck Chemie i przejęte firmy będą nadal dostarczać Heidelberger Druckmaschinen materiały eksploatacyjne i chemię do druku. Transakcja  została zakończona w niecałe 6 tygodni, a jej przebiegiem kierował doradca Langley Holdings w zakresie fuzji i przejęć, dr Florian von Alten.

Wycofując się z produkcji chemii drukarskiej robimy postępy w dostosowaniu i koncentracji na naszej podstawowej działalności - powiedział Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg i dodał: Wykorzystamy uwolnione w ten sposób fundusze, aby zabezpieczyć naszą płynność w czasach pandemii COVID-19 i kontynuować strategiczne inwestycje na drodze cyfrowej transformacji.

Z radością witam BluePrint Products i Hi-Tech Chemicals w rodzinie Druck Chemie. To przejęcie doskonale wpisuje się w naszą działalność w zakresie produkcji materiałów drukarskich i jeszcze bardziej wzmocni ofertę dla branży poligraficznej. Zakłady produkcyjne, wiedza branżowa i wysokiej jakości produkty pomogą nam w budowaniu sukcesu i podkreślą długoterminowe zaangażowanie w tym sektorze – powiedział William Langley, prezes zarządu Langley Holdings PLC.

Mirko Kern, dyrektor zarządzający DC Druck Chemie, dodał: Sukces Druck Chemie opiera się na wysokiej jakości produktach, usługach i wsparciu. Przejęcie wzmocni naszą rynkową obecność, gdy będziemy dążyć do ciągłego ulepszania i rozszerzania oferty.

Założona w 1971 roku w Ammerbuch w Niemczech, DC Druck Chemie GmbH jest jednym z wiodących producentów chemii drukarskiej. Posiada zakłady w 10 europejskich lokalizacjach, a także w Brazylii i Meksyku. W 2014 roku firma została przejęta przez Langley Holdings PLC, która weszła do sektora poligraficznego w 2012 roku wraz z przejęciem Manroland Sheetfed, jednego z wiodących producentów offsetowych maszyn arkuszowych dla rynku druku komercyjnego i opakowań.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracowała BZ

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>