Koenig & Bauer stawia na zrównoważony rozwój
15 gru 2020 12:31

Utworzenie departamentu, który będzie koncentrował się na kwestiach zrównoważonego rozwoju i podlegał kontroli nowego rzecznika zarządu dra Andreasa Pleßke, to jasny dowód na rosnące znaczenie tego pola działalności dla przyszłych rozwiązań grupy Koenig & Bauer.

Pracownicy (odpowiedzialność społeczna), środowisko (odpowiedzialność ekologiczna), kultura pracy w firmie, kwestie społeczne i zasięg oraz uczciwość i zgodność z przepisami to pięć filarów, na których zasadza się koncepcja zrównoważonego rozwoju Koenig & Bauer. Została ona oparta na zasadach Agendy 2030 Organizacji Narodów Zjednoczonych, której 17 Globalnych Celów ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do zapewnienia zrównoważonego rozwoju na poziomach ekonomicznym, społecznym i ekologicznym.

Dr Bernd Heusinger, który sprawuje różne funkcje w Koenig & Bauer od 1999 r., przejmie odpowiedzialność za nowy dział, ale nie porzuca swych dotychczasowych obowiązków w radzie nadzorczej grupy. Obszar relacji inwestorskich, który wchodzi w zakres kompetencji dyrektora finansowego dra Stephena Kimmicha, zostanie z dniem 1 stycznia 2021 r. przekazany Lenie Landenberger.

Landenberger po ukończeniu studiów w zakresie prawa handlowego rozpoczęła karierę w dziale audytowym Ernst & Young, następnie przez 3 lata pracowała w departamencie kontaktów z inwestorami, prasy branżowej oraz komunikacji korporacyjnej firmy ElringKlinger. Kolejnym etapem kariery była praca na stanowisku kierownika ds. kontaktów inwestorskich od połowy 2011 r. oraz równoległe studia MBA.

Na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer opracował TK

 

cript>