Global Graphics planuje przejęcie Hybrid Software Group
16 gru 2020 09:30

Firma Global Graphics zawarła umowę z Congra Software dotyczącą nabycia całości wyemitowanego kapitału zakładowego Hybrid Software Group.

Hybrid Software to grupa firm zajmujących się tworzeniem i marketingiem oprogramowania dla przedsiębiorstw z branży graficznej, ze szczególnym naciskiem na sektory etykiet i opakowań. Przedsiębiorstwo jest zarejestrowane w Luksemburgu i posiada filie w Belgii, Niemczech, we Włoszech, Francji i w USA.

Dwie główne linie produktów Hybrid Software – Cloudflow i Packz - są używane przez ponad 1000 klientów na całym świecie, znajdując zastosowanie w obszarach przygotowania do druku, druku, produkcji etykiet i opakowań, składanych kartonów oraz tektury falistej.

Cloudflow to modułowy pakiet workflow do przetwarzania plików, zarządzania zasobami, soft proofingu i automatyzacji przepływu pracy. Internetowa platforma jest specjalnie dostosowana do grafiki opakowań z obsługą plików PDF. Aplikacja Packz, która ma obecnie 2500 instalacji, jest polecana do produkcji etykiet i opakowań. Rozwiązanie zachowuje integralność pliku dzięki pracy na natywnych plikach PDF, bez potrzeby ich konwersji.

Guido Van der Schueren, prezes Global Graphics PLC wyjaśnił powody przejęcia: Połączenie grafiki i oprogramowania hybrydowego stworzy czołowego dostawcę oprogramowania do druku cyfrowego i tradycyjnych segmentów rynku etykiet oraz opakowań. DNA obu firm jest podobne - zorientowane na klienta, innowacje w dziedzinie grafiki i przemysłowego druku atramentowego. Firmy należące do Global Graphics: Global Graphics Software, Meteor Inkjet i Xitron są dobrze dopasowane do specyfiki Hybrid Software.

Nowa spółka będzie zatrudniać ponad 250 pracowników doświadczonych w tworzeniu oprogramowania i sprzętu. Nasza misja pozostanie niezmieniona: opracowywanie innowacyjnych rozwiązań zarówno dla użytkowników końcowych, jak i dostawców OEM. Firma Hybrid Software wypracowała udany system przychodów cyklicznych oparty na modelu SaaS i licencjach subskrypcyjnych, o które pytają również klienci Global Graphics. Z niecierpliwością czekam na sfinalizowanie transakcji na początku 2021 roku i liczę na sukces nowej spółki.

Mike Rottenborn, dyrektor generalny Global Graphics dodał: To przyszłe przejęcie ma strategiczne znaczenie dla naszego rozwoju. Dzięki oprogramowaniu hybrydowemu Global Graphics będzie w stanie oferować użytkownikom końcowym produkty premium, takie jak edytory opakowań i oprogramowanie do przepływu pracy, a także skupiać się na innowacyjnych rozwiązaniach dla partnerów OEM.

Dzięki przejęciu będziemy mogli bardziej skupić się na opakowaniach. Segmenty etykiet i opakowań są najszybciej rozwijającymi się w branży poligraficznej obszarami, w których Hybrid Software posiada specjalistyczną wiedzę. Firma jest też obecna w Europie, Azji i obu Amerykach, ułatwiając sprzedaż OEM i użytkownikom końcowym.

Zdajemy sobie sprawę, że sposób, w jaki prowadzimy działalność, skorzystałby na wprowadzeniu nowych usług, w tym SaaS i subskrypcji. Są to modele biznesowe, o które prosili nasi obecni klienci i które Hybrid Software już z sukcesem oferuje. Ich doświadczenie w tej dziedzinie będzie dla nas cenne, gdy będziemy wdrażać nowe inicjatywy w Global Graphics.

Wartość transakcji wynosi 80 mln EUR, a kwota zostanie w całości zaspokojona przez wyemitowanie 21 074 030 akcji Global Graphics na rzecz Congra. Zakładając pomyślne zakończenie przejęcia, łączny udział Congra w Global Graphics wyniesie 82,16 proc. wyemitowanego kapitału zakładowego Global Graphics (z wyłączeniem akcji własnych). Kluczowe dla finalizacji umowy będzie podjęcie uchwały akcjonariuszy na najbliższym walnym zgromadzeniu 8 stycznia 2021 r.

Na podstawie informacji firmy Global Graphics opracowała BZ

 

 

 

 

cript>