manroland Goss Group przejmuje część opakowaniową firmy Thallo
18 gru 2020 14:25

17 grudnia 2020 r. grupa manroland Goss z Augsburga oraz firma Contiweb z holenderskiego Boxmeeer podpisały umowę sprzedaży, na mocy której Goss wejdzie w posiadanie należącego do Thallo biznesu druku rolowego oraz wszystkich  Praw Własności Intelektualnej. Dzięki tej strategicznej inwestycji manroland Goss uzupełni swoje portfolio produktów przeznaczonych dla rozwijającego się rynku opakowań giętkich z drukiem offsetowym.

Klienci Thallo, zarówno dotychczasowi, jak i przyszli, skorzystają ze zdobywanej przez dziesięciolecia wiedzy manroland Goss na temat druku rolowego, jak również z jego globalnej sieci sprzedaży i serwisu. Z kolei Contiweb zamierza skupić się na swej głównej działalności – dostaw systemów wspomagających dla branży rolowego druku offsetowego oraz cyfrowego.

Przejęcie technologii i biznesu opakowaniowego od Thallo pozwoli manroland Goss na rozszerzenie jego portfolio produktów – wyjaśnia dyrektor generalny Franz Kriechbaum. - Wspólnie z naszym zautomatyzowanym i wysoce wszechstronnym rozwiązaniem Varioman maszyna Thallo wzmocni naszą pozycję na rynku opakowań. Nowe maszyny, części zamienne i szybko zużywające się, wsparcie infolinii i wszelkie dodatkowe usługi posprzedażowe staną się dostępne dla klientów w jednym miejscu: manroland Goss.

Ruther Janssen, dyrektor generalny Contiweb, oraz Sander Koster, dyrektor ds. inwestycji w H2 Equity Partners, z radością witają sprzedaż należącego do Thallo biznesu grupie manroland Goss. Wierzymy, że manroland Goss reprezentuje sobą typ „najlepszego właściciela”, jakiego poszukiwaliśmy: solidny, globalny i zajmujący doskonałą pozycję na rynku druku rolowego. Po zakończeniu transakcji Contiweb zamierza skoncentrować się na dostawach systemów uzupełniających takich jak sklejarki i suszarki.

Równocześnie z tym zakupem manroland Goss podpisał list intencyjny z holenderską firmą DG Press ServiceS, który stanowi podstawę współpracy handlowej dotyczącej maszyny opakowaniowej Thallo. DG press ServiceS ma odegrać ważną rolę w produkcji i realizacji projektu maszyn Thallo, wykorzystując w tym celu swe wieloletnie doświadczenie i wiedzę rynkową w segmencie opakowań z nadrukiem offsetowym. Franz Kriechbaum oraz Remko Koolbergen, dyrektor w DG Press ServiceS, zgadzają się, że oczekiwana gra zespołowa zapewni atrakcyjne rozwiązania offsetowe dla wszystkich rodzajów drukarń opakowań na całym świecie.

Na podstawie informacji firmy manroland Goss opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>