Bobst przejmuje kontrolę nad Mouvent
22 gru 2020 06:00

Firma Bobst podjęła decyzję o przejęciu spółki Mouvent, która jest odpowiedzialna za produkcję atramentowych maszyn drukujących do produkcji etykiet i tekstyliów. Decyzja wynika z realizacji strategii rozwoju biznesu.  

W lipcu 2017 Bobst stworzył startup o nazwie Mouvent, a obecnie szwajcarski producent przejmuje 49,9 proc. udziałów stając się jego właścicielem. Szczegółowe warunki umowy nie zostały ujawnione.

Mówiąc latem o spółce Mouvent, CEO Jean-Pascal Bobst stwierdził: Firma radzi sobie bardzo dobrze, jesteśmy zadowoleni ze start-upu, którego stworzenie zajęło sporo czasu. Bobst przeznaczył cztery lata i oprócz pieniędzy zainwestował, także swoją pasję w technologię. Cieszymy się, że cyfrowe maszyny drukujące z atramentami UV i atramentami na bazie wody odnoszą dziś sukces.

Technologia Mouvent, która wykorzystuje głowice drukujące Fujifilm Samba jest stosowana w hybrydowych urządzeniach Mouvent LB-701, LB-702 i Bobst Master DM5.

W swoim oświadczeniu przedstawiciele Bobst zapewnili, że pomimo wpływu pandemii, w tym roku Mouvent sprzedał ponad 20 maszyn w Europie i USA. Firma ​​planuje zaoferować nowe rozwiązania do druku inkjetowego i nowe atramenty na bazie wody, które będą odpowiedzią na wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju i kształtowania przyszłości świata opakowań.

Bobst zawarł także partnerstwo z SEI Laser w celu opracowania cyfrowej technologii laserowej do przetwarzania etykiet i opakowań. W oświadczeniu firmy Bobst czytamy: W ramach nowej działalności zostaną opracowane i skomercjalizowane cyfrowe rozwiązania do cięcia laserowego dla branży etykiet, opakowań elastycznych, opakowań składanych i tektury falistej.

Na podstawie informacji Print Business opracowała BZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>