Digital Series iQ – efekt współpracy Mark Andy i Domino
2 lut 2021 10:45

Firma Mark Andy ogłosiła premierę swojej najnowszej produkcyjnej maszyny inkjetowej Digital Series iQ. Oparta na Mark Andy Evolution, serii urządzeń bazujących na platformie flekso, wykorzystuje ona moduł druku atramentowego Domino N610i UV w celu zapewnienia najwyższej jakości druku komercyjnego. Zdaniem producenta dzięki zastosowaniu sprawdzonej technologii cyfrowej od Domino oraz nagradzanych rozwiązań do obsługi wstęgi Digital Series iQ może pochwalić się maksymalną wydajnością przy przystępnym poziomie inwestycji. Maszyna jest już dostępna w sprzedaży.

Dołączając do hybrydowych rozwiązań cyfrowych Mark Andy - Digital Series HD i Digital Pro - Digital Series iQ podąża drogą swoich cyfrowych towarzyszy z firmowego portfolio, łącząc druk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości z wszechstronnością zapewnianą przez procesy przetwarzania w linii w celu zmaksymalizowania przychodów.

Nowa maszyna może drukować maksymalnie 7 kolorami inkjet UV (CMYKOV+WW). Dzięki hybrydowej konstrukcji i możliwości rozbudowy drukarze są w stanie dopasować urządzenie do własnych potrzeb. Stacje drukowe, wycinanie semirotacyjne, system szyn oraz cięcie w linii to najpopularniejsze opcje wybierane przez niektórych z pierwszych klientów.

Maszyna osiąga wysoką rozdzielczość druku i może drukować z prędkością do 70 m/min w trybie szybkiej produkcji. Zastosowano w niej oprogramowanie firm Esko oraz Global Graphics, m.in. ScreenPro do zarządzania produkcją oraz cyfrowymi procesami typu front-end, do przetwarzania plików i danych zmiennych oraz obsługi aplikacji o dużej liczbie SKU. Materiały eksploatacyjne są dostępne za pośrednictwem Mark Andy Print Products, zaś zapewnianiem pełnego systemowego wsparcia zajmie się specjalny zespół wsparcia klientów. Pracownicy serwisu technicznego Domino blisko współpracują z Mark Andy przy wprowadzaniu maszyny na rynek.

Decyzję o nawiązaniu współpracy z Mark Andy przy tworzeniu nowego hybrydowego rozwiązania tak tłumaczy David Ellen, dyrektor oddziału Domino Digital Printing Solutions: Bardzo cieszy nas partnerstwo z Mark Andy, firmą cenioną za uwagę poświęcaną potrzebom klientów oraz za nowe technologie. Uważamy, że dzięki połączeniu jej najlepszych na rynku urządzeń do druku flekso i przetwórstwa z cenioną technologią atramentową Domino, Digital Series iQ stanie się czołowym rozwiązaniem hybrydowym dla szerokiej gamy aplikacji.

Mimo ubiegłorocznych wyzwań związanych z koronawirusem rok 2020 był udany dla cyfrowego programu Mark Andy, czego dowodzi m.in. rekordowa liczba zamówień na w pełni hybrydową maszynę Digital Series HD oraz na model Digital Pro. Producent liczy, że tę dobrą passę utrzyma dzięki Digital Series iQ, z którą chce wejść do nowego segmentu rynkowego i zaspokoić potrzeby producentów szukających trwałej hybrydowej maszyny inkjetowej za rozsądną cenę.

David Medlar, wiceprezes ds. cyfryzacji w Mark Andy, podkreśla: Jesteśmy podekscytowani mogąc zaoferować nową Digital Series iQ naszym klientom. Opierając się na otrzymanych od nich informacjach wiedzieliśmy, że z radością przyjęliby naszą ofertę w postaci technologii znakowania cyfrowego Domino zintegrowanego z technologią druku flekso i przetwórstwa Mark Andy. Dzięki nowej maszynie Digital Series iQ możemy teraz połączyć uznany cyfrowy silnik UV firmy Domino z naszą wiodącą w świecie obsługą materiałów do druku fleksograficznego i wykańczaniem w linii. Maszyna otwiera dostęp do druku inkjetowego – a konkretniej hybrydowego druku cyfrowego – większej liczbie producentów działających na rynku produkcji etykiet i opakowań, którzy są zainteresowani osiągnięciem produkcyjnej wydajności w druku cyfrowym.

Wirtualne pokazy Digital Series iQ rozpoczną się pod koniec lutego. W dniu 17 lutego Mark Andy i Domino wspólnie zorganizują wirtualną uroczystość przecięcia wstęgi oraz pokaz urządzenia. Szczegóły rejestracji online są dostępne tutaj.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy