Sun Chemical podniesie ceny produktów w Europie
15 lut 2021 13:16

Koncern Sun Chemical poinformował o konieczności podniesienia cen na własne produkty z portfolio farb, lakierów i klejów do arkuszowego druku opakowań i komercyjnego. Podwyżka będzie obowiązywać w krajach Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA) i wejdzie w życie 1 marca 2021 r.

Kombinacja niedoboru surowców - w tym substancji otrzymywanych z paliw kopalnych, olejów roślinnych i ich pochodnych – oraz gwałtownie rosnących kosztów międzynarodowego transportu towarowego i wysokiego popytu wynikającego z ożywienia gospodarczego to czynniki, które przyczyniły się do podwyżki cen produktów Sun Chemical.

Nicolas Bétin, dyrektor ds. strategii produktowej EMEA w Sun Chemical, wyjaśnia: Presja w całym łańcuchu dostaw powoduje gwałtowny wzrost kosztów surowców i niestety zmusza nas do podniesienia cen dla klientów. Będziemy nadal współpracować z naszymi dostawcami w celu ograniczenia wpływu tej podwyżki na naszych klientów.
Jako wiodący dostawca farb drukarskich firma Sun Chemical dokłada wszelkich starań, aby złagodzić rosnące koszty poprzez wdrażanie wewnętrznych programów poprawy. Utrzymuje również bardzo ścisłą komunikację ze swoimi dostawcami i stowarzyszeniami branżowymi dowodząc, że jest w pełni przygotowana na aktualną sytuację w kwestii zaopatrzenia. Sun Chemical będzie bezpośrednio informować swoich klientów o konkretnych podwyżkach. Prosi ich też o wyjaśnianie ewentualnych wątpliwości u lokalnych przedstawicieli handlowych Sun Chemical.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical

error: Kopiowanie zabronione!