Evo XD 8 w centrum demonstracyjnym Koenig & Bauer
25 mar 2021 13:41

Należące do firmy Koenig & Bauer Centrum Technologiczne dla Klientów (Customer Technology Centre, CTC) w niemieckim Würzburgu szykuje się do debiutu kolejnego urządzenia, które stanie obok rolowej maszyny RotaJET do druku cyfrowego w jednym przejściu. W kwietniu gościom centrum zostanie udostępniona maszyna EVO XD 8 do zadruku opakowań giętkich.

Członek zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller wyjaśnia: Dzięki nowej maszynie jesteśmy w stanie przygotować w Würzburgu demonstracje druku dla poszczególnych klientów, dopasowane do ich potrzeb i odbywające się zarówno w środowisku wirtualnym, jak i na miejscu.

Zainstalowana w siedzibie firmy Evo XD 8 to wysoce zautomatyzowana maszyna fleksograficzna CI z wewnętrznym odwracaniem wstęgi i zainstalowanym przed nawijarką systemem cięcia w linii. Zadrukowuje media o szerokości 1270 mm i osiąga maksymalną prędkość produkcyjną 500 m/min, umożliwiając drukowanie farbami wodnymi na szerokiej gamie folii plastikowych i podłoży papierowych o gramaturze do 150 g/m2. Spójna automatyka w połączeniu z solidną i ergonomiczną konstrukcją stanowi klucz do osiągnięcia wyjątkowych wyników zarówno w zakresie jakości, jak i wydajności produkcji.

Umieszczając dodatkową maszynę demonstracyjną Evo XD w centrum Europy, Koenig & Bauer podkreśla swe ambicje związane ze stale rozwijającym się rynkiem flekso – wyjaśnia Luigi Magliocchi, dyrektor generalny spółki-córki Koenig & Bauer Flexotecnica.

Maszyna flekso z centralnym cylindrem z serii Evo XD nadaje się do druku zarówno farbami solwentowymi, jak  i wodnymi, na wielu różnorodnych podłożach takich jak folie z tworzyw sztucznych, bardzo cienkie i delikatne „oddychające” LDPE lub materiały laminowane, a także papiery. Gwarantuje wyjątkową wszechstronność przy produkcji najbardziej zróżnicowanych opakowań, korzystając z efektywnych systemów suszenia. Maszyna wykorzystuje moduły maszyn serii Evo i została zaprojektowana z myślą o szybkim narządzie nowych zleceń, niskim poziomie odpadów startowych oraz najwyższej wydajności, nawet przy realizacji niskich i średnich nakładów. Automatyczna regulacja docisku z systemem PrintTronic, wysoce wydajna funkcja mycia „SpeedyClean” oraz w pełni zintegrowany system kontroli wizyjnej, uzupełnione o możliwości SmartRegistra, gwarantują szybki początek produkcji i nieprzerwaną kontrolę jakości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer

error: Kopiowanie zabronione!
cript>