ArtPro+ nowej generacji usprawnia operacje prepressu
6 kwi 2021 12:25

Od 6 kwietnia br. firma Esko oferuje klientom dostęp do ArtPro+, najnowszej generacji swego nagradzanego natywnego edytora PDF dla procesów prepressu w sektorze opakowań i etykiet. Wyposażona w nowy moduł drukowania danych zmiennych (VDP) oraz pełną integrację z urządzeniami do druku wklęsłego HELL, ostatnia generacja czołowego oprogramowania jeszcze bardziej podnosi doskonałość operacyjną procesów przygotowania do druku.

Uznany za wiodący natywny edytor PDF dla procesu przygotowania do druku opakowań, ArtPro+ umożliwia operatorom redukcję niezamierzonych błędów podczas edycji i automatyzację powtarzających się zadań bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności programistycznych. Dzięki ArtPro+ zespoły prepress mogą korzystać z istotnych korzyści płynących z bezpośredniej pracy na plikach PDF z pełnym zestawem funkcji edycyjnych - wyjaśnia Frank Woltering, kierownik ds. edycji graficznej w Esko. - Dzięki nowej wersji nasz edytor prepress nowej generacji ewoluuje w celu sprostania rosnącym potrzebom profesjonalistów zajmujących się opakowaniami w dzisiejszym środowisku biznesowym.

Nowy ArtPro+ czyni z firmy Esko jedynego dostawcę rozwiązań oferującego druk zmiennych danych (VDP) producentom etykiet i kartonów składanych, którzy w procesie prepress korzystają z programu Adobe Illustrator lub PDF – dodaje Woltering. - Typowo zlecenia VDP wymagają wielu godzin na rozwinięcie i zripowanie, choć potem czas ich drukowania na maszynie jest liczony w minutach. Zadania mogą być kłopotliwe, wymagając podawania danych z różnych źródeł lub od różnych dostawców, i mogą zawierać tysiące wariantów, co uniemożliwia realizację standardowego procesu zatwierdzania przez człowieka.

Teraz dzięki ArtPro+ użytkownicy mogą przekonwertować dowolny plik graficzny na szablon VDP i zatwierdzić dane wyjściowe przed drukiem. ArtPro+ zawiera wszystkie funkcje potrzebne do przejścia od pliku klienta do pliku gotowego do druku za pomocą kilku kliknięć i bez opuszczania aplikacji.

Obrazy, tekst i kody kreskowe można różnicować pod względem wymiaru, układu i koloru poprzez wczytanie rekordu z bazy danych CSV. Możliwości walidacji oparte na regułach nie tylko sprawdzają bazę danych, ale także wstępnie kontrolują ostateczny wydruk i raportują o potencjalnych problemach z drukowaniem przed jego rozpoczęciem. Moduł VDP umożliwia rozwinięcie danych bezpośrednio do szablonu Step & Repeat, w wyniku czego powstaje w pełni stopniowany i powtarzany plik z makietą gotową do druku.

Nowy ArtPro+ jest również w pełni zintegrowany z urządzeniami firmy HELL. HELL to światowy lider w dziedzinie urządzeń do wklęsłodruku, dlatego zadbaliśmy o integrację nowego ArtPro+ z zastrzeżonym formatem HELL Job Ticket – tłumaczy Woltering. - Dodatkowo dzięki pełnej integracji z Esko Automation Engine klasyczna automatyzacja wklęsłodruku może teraz stać się w 100 proc. natywna dla PDF.

Integracja z HELL oraz nowy moduł VDP uzupełniają i tak już bogatą listę funkcji najnowocześniejszego oprogramowania, które znacznie skraca czas poświęcany na zadania niewnoszące dodatkowej wartości oraz zwiększa szybkość ich przygotowania do druku.

Mówiąc prościej, ArtPro+ zwiększa wydajność procesów opakowaniowego prepressu dzięki eliminacji błędów i zwiększaniu automatyzacji procesu edycyjnego – kontynuuje Frank Woltering. - Wszystko, począwszy od narzędzia kontroli jakości, poprzez preflighting z pomocą jednego przycisku, aż po automatyczne rozpoznawanie tekstu i listy działań dla plików PDF zostało zaprojektowane tak, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom związanym z przygotowaniem do druku i poprawić wydajność operacyjną naszych klientów.

Na przykład wprowadzony przez nas  niedawno algorytm estetycznego trappingu sprawia, że prace związane z trappingiem trwają o 70 proc. krócej - dodaje. - Ta innowacja eliminuje luki w registrze i uwzględnia indywidualne wyjątki. Byliśmy zachwyceni, gdy zdobyła nagrodę 2020 InterTech Technology Award przyznawaną przez PRINTING United Alliance.

Już z ArtPro+ ustanowiliśmy punkt odniesienia w dziedzinie edycji prepress – twierdzi Woltering. - Wraz z nową wersją podnieśliśmy ten poziom jeszcze wyżej i jesteśmy pewni, że oddani klienci ArtPro+ oraz nowi użytkownicy na całym świecie będą nią zachwyceni w równym stopniu.

Osoby zainteresowane zdobyciem dodatkowych informacji nt. ArtPro+ mogą odwiedzić Esko Innovation Hub, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu użytkownikom unikalnego wglądu do portfolio innowacji Esko Software w środowisku wirtualnym. Użytkownicy stosownie do swoich potrzeb mogą odkrywać najnowsze zintegrowane rozwiązania Esko, zyskać dostęp do wiedzy i informacji technicznych, a także poznać nowe sposoby zwiększania wydajności oraz rentowności swych przedsiębiorstw.

Opracowano na podstawie informacji firmy Esko

error: Kopiowanie zabronione!