Kodak zapowiada premierowe rozwiązania
6 kwi 2021 08:41

Podczas zbliżającej się konferencji virtual.drupa 2021, która odbędzie się w terminie od 20 do 23 kwietnia, firma Kodak planuje przedstawić nowe portfolio urządzeń oraz oprogramowania.

Wśród prezentowanych produktów firmy Kodak znajdzie się między innymi KODAK PROSPER ULTRA 520, cyfrowe rozwiązanie, które na nowo definiuje produkcję atramentową wykorzystując technologię atramentową KODAK ULTRASTREAM. Jak zapewnia producent, maszyna drukuje obrazy w jakości zbliżonej do offsetu, dwa do trzech razy szybciej niż konkurencyjne urządzenia. Druk odbywa się na szerokiej gamie komercyjnych podłoży przy użyciu ekonomicznych atramentów wodnych Kodak.

Zaprezentowany zostanie także system UTECO Sapphire EVO W, napędzany technologią atramentową KODAK ULTRASTREAM - pierwsza cyfrowa maszyna do druku opakowań giętkich, która dorównuje produktywnością fleksografii i jakością wklęsłodrukowi. Producent przypomni również funkcjonalności systemu Sapphire EVO M Press, opartego na technologii KODAK Stream, która z powodzeniem zdobywa uznanie na rosnącym rynku opakowań.

Uczestnicy wirtualnej konferencji poznają możliwości cyfrowej maszyny KODAK NEXFINITY, wszechstronnego rozwiązania opracowanego z myślą o wykonywaniu szerokiego zakresu zadań z maksymalną wydajnością. NEXFINITY oferuje elastyczność w zakresie podłoży, rozmiarów i grubości arkuszy, a także poszerza możliwości produkcji przy użyciu bogatej gamy specjalnych atramentów.

Zaprezentowane zostanie także innowacyjne rozwiązanie KODAK PRINERGY On Demand Business Solutions, pierwsze i jedyne w branży poligraficznej w pełni zintegrowane oprogramowanie biznesowe. Skalowalna, zautomatyzowana platforma MIS/ERP/eCommerce zapewnia klientom kompleksowe narzędzie do pracy, pozwalając zoptymalizować koszty.

Producent przedstawi również płyty bezprocesowe nowej generacji SONORA XTRA, zapewniające szybsze prędkości obrazowania, silniejszy kontrast obrazu, lepszą wytrzymałość, a także zrównoważony rozwój i redukcję odpadów.

Wśród nowości pojawią się także naświetlarki: KODAK MAGNUS Q800, która jest w stanie naświetlić do 80 płyt na godzinę oraz KODAK MAGNUS Q4800, nowe rozwiązanie do obrazowania płyt o bardzo dużym formacie, oferujące największą przepustowość dla płyt o rozmiarze XLF.

Kodak oferuje pełną gamę rozwiązań offsetowych, cyfrowych i oprogramowania zaprojektowanych w celu zapewnienia opłacalnego druku, a zbliżające się wydarzenie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych innowacji - powiedział Jim Continenza, prezes i dyrektor generalny Eastman Kodak Company.

Firma Kodak przeprowadzi trzy interaktywne sesje na temat innowacyjnej platformy przepływu pracy,  znaczenia cyfrowej elastyczności na zmieniającym się rynku oraz nowej technologii płyt bezprocesowych.

Trwa bezpłatna rejestracja na wirtualne wydarzenie na stronie virtual.drupa.com, gdzie można dowiedzieć się więcej o programie i dostępnych usługach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!