Muller Martini na virtual.drupa
7 kwi 2021 09:04

Podczas zbliżającej się konferencji virtual.drupa firma Muller Martini zaprezentuje rozwiązania wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W związku z ograniczeniami w podróżowaniu w ubiegłym roku firma Muller Martini świętowała premiery kilku maszyn korzystając z kanałów online. Drupa będzie okazją do przedstawienia nowych rozwiązań i szczegółowego zaprezentowania ich funkcjonalności uczestnikom kwietniowej konferencji.

Wśród omawianych nowości znajdzie się między innymi linia do oprawy zeszytowej Prinova, stworzona z myślą o krótkich i średnich nakładach produkcyjnych. Taśmowiec Prinova oferuje wydajność 9 tys. egz./h. Dzięki innowacyjnym, indywidualnym podajnikom system można dostosować do indywidualnych potrzeb. Oprócz technologii sterowania ruchem i związanych z nią szybszych procesów przygotowania do użycia, główną zaletą rozwiązania jest nowy system kamer ASIR PRO opracowany przez Muller Martini. System rozpoznaje i porównuje wydrukowane arkusze za pomocą kodu 1D/2D i/lub opcji porównania obrazów. W ten sposób maszyna eliminuje ryzyko wadliwych produktów końcowych.

Uczestnicy konferencji poznają też drugie urządzenie do oprawy zeszytowej Primera PRO obsługujące 14 000 cykli produkcyjnych na godzinę. Zastosowana w tym rozwiązaniu technologia Motion Control pozwala na wyraźne skrócenie czasu przygotowania pracy, poprawia przepustowość i zwiększa rentowność za sprawą szybkich i bezbłędnych procesów konfiguracji. Dzięki zaawansowanej technologii oraz serwonapędom każdy z elementów formatu jest automatycznie ustawiany i korygowany podczas produkcji, co eliminuje potrzebę ręcznej interwencji. Kolejną zaletą taśmowca jest przeprojektowany, zautomatyzowany trójnożowy trymer o zmiennej grubości.

Ostatnio firma Muller Martini wprowadziła na rynek także linię do oprawy miękkiej Publica PRO, udostępniając ją w trzech klasach wydajności: 12 000 (PRO12), 15 000 (PRO15) i 18 000 (PRO18) cykli na godzinę. Publica PRO charakteryzuje się dużą wydajnością i krótkimi czasami przezbrojeń, uzyskiwanymi dzięki zoptymalizowanym procesom produkcyjnym. W systemie wprowadzono liczne innowacje takie jak: nowe obrotowe ekrany dotykowe, system CoPilot (Siemens NX), zoptymalizowany łańcuch zaciskowy, automatyczna regulacja długości folii klejącej na jednostce klejącej grzbiet, ukośnie ułożone tarcze jednostki klejącej boki i zoptymalizowany transport okładek.

Zbieranie wstępne, zmienne składanie, dynamiczny tryb cięcia to funkcje cyfrowego rozwiązania do bloków książek SigmaLine III, które zostało skonstruowane z myślą o bardzo krótkich seriach produkcyjnych. Do tej pory czynność składania na SigmaLine odbywała się za pomocą mechanicznego ostrza. W najnowszej wersji urządzenia producent proponuje innowacyjną technologię, wykorzystującą  ciśnienie powietrza. Użycie łopatek powietrznych  podnosi stabilność urządzenia przy dużych prędkościach i zwiększa wydajność całego systemu do 305 m/min, co jest obecnie najwyższym wynikiem na rynku. Kolejną nową funkcją jest tryb dynamicznego cięcia.

Podczas konferencji drupa zostaną również zaprezentowane maszyny Muller Martini, które już odniosły sukces na rynku, w tym oklejarka Vareo PRO z podajnikiem końcowym i trójnożowym trymerem InfiniTrim, oklejarka Alegro, maszyna do szycia bloków książek Ventura MC Digital oraz linia Diamant 60.

Opracowano na podstawie informacji firmy Muller Martini

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!