Udane wprowadzenie predykcyjnego utrzymania ruchu przez Koenig&Bauer
20 kwi 2021 12:04

Koenig & Bauer z sukcesem wprowadził na rynek usługi predykcyjnego utrzymania ruchu dla właścicieli maszyn drukarskich. W ścisłej współpracy z ponad 20 użytkownikami pilotażowymi z segmentu prasowego i komercyjnego opracowano i wdrożono różne procesy robocze. Cel predykcyjnej konserwacji jest jasno zdefiniowany. Wykorzystujemy informacje zawarte w już istniejących danych maszynowych do automatycznych analiz. Dzięki temu możliwe jest rozpoznanie i usunięcie potencjalnych problemów jeszcze przed ich wystąpieniem - mówi Thomas Potzkai, szef serwisu w Koenig & Bauer.

Kierownicy serwisu otrzymują pełne informacje na temat sytuacji w danej maszynie. Na tej podstawie można ustalić zdalne interwencje konserwacyjne lub - w zależności od potrzeb -wezwania serwisowe. Następnie technik usuwa usterkę w ramach zaplanowanego zlecenia, unikając ryzyka nieplanowanych przestojów. Ewentualny konieczny przestój jest zaplanowany na okres już wolny od produkcji. Klient zyskuje na większej niezawodności produkcji i zwiększonej dostępności maszyny.

Dzięki predykcyjnemu utrzymaniu ruchu możliwa jest ocena szerokiego zakresu komponentów maszyny. W konserwacji predykcyjnej stosuje się elementy sztucznej inteligencji, takie jak eksploracja reguł lub uczenie maszynowe, aby umożliwić precyzyjną i zautomatyzowaną analizę danych z maszyny w czasie rzeczywistym. Nawet w innym przypadku ukryte procesy i interakcje komponentów lub wewnętrznych połączeń w linii drukującej są poddawane systematycznej ocenie.

Jednym z pierwszych nowych klientów była firma WE-Druck z Oldenburga na północy Niemiec. Trzy lata temu firma ta zainwestowała w nową maszynę Commander CL firmy Koenig & Bauer. Konserwacja predykcyjna daje nam spokój ducha – mówi Margit Schweizer, senior manager w firmie WE-Druck. - Nie możemy sobie pozwolić na nagłe przestoje i nieplanowane przestoje. Nasi klienci oczekują od nas dostarczenia najwyższej jakości w uzgodnionych terminach.

Konserwacja predykcyjna jako część ogólnej koncepcji

Konserwacja predykcyjna nadaje kolejny wymiar koncepcji serwisowej Koenig & Bauer. Wraz z częściami zamiennymi, Visual PressSupport, doraźnymi wezwaniami serwisowymi oraz całym programem usług zdalnych i prewencyjnych (okresowe przeglądy i konserwacje) Koenig & Bauer jest w stanie zaoferować swoim klientom z branży prasowej najlepsze możliwe wsparcie. Oprócz gazetowych i komercyjnych offsetowych maszyn zwojowych Koenig & Bauer z predykcyjnej obsługi serwisowej korzystają także jednoprzebiegowe cyfrowe maszyny RotaJET oraz maszyny z serii CorruJET, CorruCUT i CorruFLEX. Podobne usługi dostępne są również dla maszyn dostarczanych przez inne jednostki biznesowe Koenig & Bauer.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer