Pierwsza na świecie inwestycja w maszynę Onset X1 HS
22 kwi 2021 11:20

Brytyjska agencja marketingowa, zajmująca się retail marketingiem i shopper marketingiem, modernizuje maszynę Onset X1 do zautomatyzowanej wersji Onset X1 HS, chcąc jeszcze bardziej zwiększyć tempo produkcji.

Firma Impact Retail z Leicester, lider w produkcji wysokiej jakości, ekskluzywnych ekspozytorów sklepowych dla czołowych światowych marek, szczyci się strategicznym, kreatywnym nastawieniem. W skład 76-osobowego zespołu wchodzą projektanci i kierownicy projektów, którzy pomogli wielu firmom udoskonalić ich marki za pomocą atrakcyjnych wizualnie ekspozytorów.

Przez wiele lat Impact Retail zlecał druk cyfrowy, ale w marcu ub.r. postanowił zainwestować w maszynę Onset X1 od Fujifilm. Będąc pod wrażeniem uzyskanych rezultatów, wkrótce firma stała się miejscem beta testów nowego zautomatyzowanego systemu Onset X1 HS, a po dwóch miesiącach pomyślnych prób jako pierwsza na świecie postanowiła w niego zainwestować.

Z uwagi na charakter marek, z jakimi pracujemy, jakość wyrobów gotowych ma kluczowe znaczenie we wszystkim, co robimy — mówi Westley Allen, kierownik druku w Impact Retail. - Skrócenie czasu realizacji jest równie ważne, ponieważ w ten sposób pomagamy klientom dotrzymywać wyśrubowanych terminów sklepowych premier.

Do połowy 2020 roku zlecaliśmy zdecydowaną większość wydruków. Uznaliśmy jednak, że chcemy mieć większą kontrolę nad jakością i czasem realizacji. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy możemy to robić we własnym zakresie. Wkrótce okazało się, że pierwsze oglądane maszyny nie oferują oczekiwanych możliwości konfiguracji ani szybkości drukowania. Kiedy zdaliśmy sobie z tego sprawę, jedyną opcją był model Onset.

Od razu mogliśmy się przekonać, że Onset X1 jest w stanie zapewnić wysoką jakość druku i spełnia kryteria dotyczące szybkości. Odwiedziliśmy zakład firmy Inca Digital w Cambridge, aby na własne oczy zobaczyć go w akcji – to nas ostatecznie przekonało.

Ponieważ była to największa inwestycja w historii naszej firmy, podjęcie decyzji nie było łatwe. Jednak biorąc pod uwagę wysoką szybkość i jakość byliśmy przekonani, że to dobre, strategiczne, długoterminowe posunięcie.

Z powodu pandemii COVID-19 zaplanowany na marzec montaż maszyny Onset X1 w firmie Impact Retail ostatecznie zakończono w lipcu 2020 roku. Byliśmy zaskoczeni jej szybkością i oferowaną jakością. Od razu mogliśmy też dostosować nasze procesy robocze, skracając czas realizacji i zwiększając elastyczność planowania — kontynuuje Allen.

Dzięki dobrym relacjom w październiku 2020 firma Impact Retail zgodziła się przetestować bardziej zaawansowany, zautomatyzowany system Onset X1 HS. Ponieważ wszystko przebiegło bardzo dobrze, byliśmy skłonni dodać robotykę do modelu X1, aby jeszcze bardziej podkręcić tempo produkcji — mówi Allen. - Maszyna już była szybka, ale czuliśmy, że gdyby można było produkować jeszcze więcej, zachowując taką samą jakość druku, byłby to dla nas punkt zwrotny. Widząc, jak działa, byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Automatyczne zdejmowanie podłoży niezwykle skraca czas konfiguracji, a mnogość nośników obsługiwanych przez robota jest bardzo imponująca.

Cała inwestycja Impact Retail w maszynę Onset X1 HS została sfinalizowana w grudniu. Firma jest zadowolona z wyników, uznając maszynę za olbrzymi sukces. Połączenie technologii ze strategiczną zmianą schematów pracy pozwoliło nam podwoić zdolność produkcyjną. Oznacza to, że możemy obsłużyć większą liczbę klientów, więcej marek, nadal świadcząc usługi na równie wyjątkowym poziomie, z jakiego słyniemy.

Ta inwestycja pozwala nam również realizować bardziej indywidualne zlecenia, mniejsze nakłady i projekty wymagające krótszego czasu realizacji, które dawniej byłyby dla nas wyzwaniem.

Początkowo drukowaliśmy ekspozytory i tekturę falistą w ramach tymczasowej działalności firmy. Teraz poszerzamy gamę podłoży i zastosowań, mogąc drukować jeszcze więcej ekspozytorów sklepowych premium we własnym zakresie.

Zakup maszyny Onset X1 HS był największą inwestycją w historii naszej firmy i możemy śmiało powiedzieć, że ją zmienił. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Początkowo zakładaliśmy, że Onset przejmie około 80 proc. zlecanych na zewnątrz wydruków cyfrowych, a pozostałe 20 proc. i cały druk offsetowy nadal będziemy zlecać. Nasze oczekiwania zostały znacznie przekroczone. W zasadzie, nie licząc kilku specjalnych zleceń, cały druk cyfrowy i offsetowy wykonujemy w firmie, drukując ponaddwukrotnie więcej niż przewidywaliśmy. Kiedy obroty wrócą do poziomu sprzed pandemii, będziemy drukować jeszcze więcej.

Allen bardzo chwali także personel, który pomógł zainstalować i uruchomić maszynę Onset X1 HS. Zespoły z firm Fujifilm i Inca są wspaniałe. Każda osoba, z którą mieliśmy do czynienia, okazała się niezwykle pomocna, bardzo kompetentna i wyjątkowo cierpliwa w trakcie całego procesu.

Matt Brooks, Head of Products & Solutions w Inca Digital Printers Ltd: Współpraca z Impact Retail przebiega fantastycznie, a ich dedykowany zespół natychmiast dostrzegł korzyści, jakie maszyna Onset X1 HS może im zapewnić. Jej możliwości doskonale pasowały do dążenia do perfekcji, oczekiwań w zakresie wysokiej jakości i krótkiego czasu realizacji firmy Impact Retail. To dla nas doskonały partner i wczesny nabywca nowej technologii.

Kevin Jenner, business manager w Fujifilm Graphic Systems Europe: Klientami firmy Impact Retail są marki luksusowe, które oczekują produktów wysokiej jakości oraz szybkich, terminowych dostaw. Cieszymy się, że maszyna Onset X1 HS zapewniła im elastyczność, pozwalając podnieść poziom usług poprzez tak fundamentalną zmianę działalności. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

 

cript>