Firma GM świętuje 40-lecie działalności
5 maj 2021 08:31

Jeden z wiodących producentów linii konwertujących i urządzeń wykończeniowych - firma Grafisk Maskinfabrik (GM) osiągnęła ważny kamień milowy w swojej historii. W dniu 1 maja 2021 roku duński producent obchodził 40-lecie działalności.

Firma założona przez rodzinę Nielsen w 1981 roku odnotowała szczególnie szybki rozwój w ciągu ostatnich trzech - czterech lat. Aby wesprzeć ten wzrost, zakład produkcyjny przeniósł się w zeszłym roku do nowej fabryki o powierzchni 9000 m2 położonej w miejscowości Birkerød, na północ od Kopenhagi. W wyniku przeprowadzonych zmian w zakresie logistyki, magazynowania i produkcji wydajność zakładu wzrosła ponaddwukrotnie.

40 lat w biznesie to wielkie osiągnięcie i cieszę się, że nasza firma jest obecnie silniejsza niż kiedykolwiek - mówi dyrektor generalny Uffe Nielsen, który kieruje przedsiębiorstwem od 2017 roku, czyli od momentu, kiedy jego rodzice, Erik i Randi Nielsen, przeszli na emeryturę i przekazali stery następnemu pokoleniu.

Przeszliśmy długą drogę, odkąd mój ojciec zaczął tworzyć systemy elektroniczne w domu, na kuchennym stole, ale pod wieloma względami nasza podróż wciąż trwa. Po przekształceniu istniejących zakładów w najnowocześniejszą fabrykę i salon wystawowy jesteśmy teraz gotowi do rozpoczęcia kolejnego rozdziału w historii firmy - podkreśla Uffe Nielsen.

GM ma biura w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Wielkiej Brytanii, posiada także rozbudowaną sieć przedstawicieli oraz zespół inżynierów wspierających klientów na całym świecie. Zaawansowana inżynieria, wysoka jakość, własne projekty i niestandardowe opcje to tylko niektóre z głównych powodów, dla jakich drukarnie i konwerterzy wybierają markę GM w zakresie rozwiązań wykończeniowych oraz etykietowych.

Znaczącym kamieniem milowym w ciągu czterech dekad funkcjonowania przedsiębiorstwa było wprowadzenie cyfrowego systemu wykańczania etykiet w latach 90. XX w. Obecnie GM oferuje szereg różnych modeli przeznaczonych dla rynku etykiet i opakowań giętkich, zaczynając od popularnych systemów kompaktowych DC Nano i Mini, a kończąc na wysokiej klasy, automatycznych liniach konwertujących DC350, które można konfigurować z różnych modułów.

Koncentrując się na produkcji maszyn do cyfrowego druku etykiet i opakowań zarówno dla producentów OEM, jak i pod naszą własną marką GM, jesteśmy dobrze przygotowani do dalszego budowania sukcesu - stwierdza Uffe i podsumowuje: Chciałbym również skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim partnerom biznesowym za zaufanie, które okazują zarówno nam, jak i naszym produktom oraz za towarzyszenie w tej wspaniałej podróży, której nie moglibyśmy odbywać sami.  

Opracowano na podstawie informacji firmy GM