Cimpress inwestuje w HP Indigo
6 maj 2021 08:48

Firmy HP i Cimpress ogłosiły strategiczne porozumienie dotyczące kolejnych inwestycji w cyfrowe maszyny nowej generacji HP Indigo. Zakup ma służyć rozwojowi produktów personalizowanych oferowanych przez spółki z grupy Cimpress.

Cimpress, największy nabywca maszyn HP Indigo na świecie, zamierza wdrożyć w ciągu najbliższych dwóch lat nowe cyfrowe maszyny HP Indigo, w tym znany z wysokiej produktywności system Indigo 100K drukujący w formacie B2. Nowa technologia ma zapewnić firmie dodatkowe przychody i poprawić wydajność produkcji.

Firmy należące do grupy Cimpress każdego roku obsługują dziesiątki milionów klientów, zapewniając wygodną i przystępną cenowo personalizację, tworząc unikalne produkty na masowa skalę. Do grupy należą między innymi: Vistaprint, BuildASign, Exaprint, National Pen, Pixartprinting, Printdeal, Printi, Vistaprint i WIRmachenDRUCK.

Podczas pandemii więcej klientów z branży druku przeniosło się z trybu offline do online, gdzie Cimpress jest zdecydowanym liderem. Wierzymy, że większość tych klientów utrzyma swoje preferencje także po zakończeniu pandemii, a my będziemy zwiększać wydajność, kontynuować inwestycje, aby jeszcze lepiej ich obsługiwać - powiedział Robert Keane, założyciel i dyrektor generalny Cimpress. - W ciągu ostatnich dziesięcioleci firma HP odegrała kluczową rolę w naszej historii, nie tylko pod względem wielkości inwestycji, ale także możliwości rozwoju. Wierzymy w dalszą współpracę, wzmacniającą konkurencyjność kosztową i zdolność do zaspokajania potrzeb klientów.

Cimpress wykorzystuje technologię HP do dostarczania spersonalizowanych produktów takich jak kartki świąteczne, artykuły fotograficzne, upominki, kalendarze i materiały marketingowe.

Pomaganie klientom w osiągnięciu możliwości rozwoju i doskonałości operacyjnej to kluczowa wartość dla HP. Ściśle współpracowaliśmy z Cimpress przy wdrażaniu HP Indigo 100K, aby zapewnić, że system spełnia potrzeby rynku w zakresie automatyzacji i dużego wolumenu spersonalizowanych produktów. Cieszymy się, że możemy nadal rozwijać strategiczne relacje z Cimpress i zapewnić długoterminowy sukces obu firm - powiedział Haim Levit, dyrektor generalny HP Indigo.

Zaprojektowany do druku w trybie ciągłym nowy system HP Indigo 100K to pierwsza maszyna na platformie HP Indigo 5. generacji, a jednocześnie innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do wysokich nakładów druku cyfrowego z dużą prędkością.

Ponad połowa nowych urządzeń HP Indigo 100K ma zostać zainstalowana w 2021 r. po udanych testach, które odbyły się w okresie świątecznym 2020 r. w zakładach produkcyjnych Cimpress w Europie. HP Indigo 100K współpracuje bezpośrednio z HP PrintOS Color Beat, zapewniając wysokie standardy jakości i spójność kolorów prac drukowanych na różnych maszynach i w różnych lokalizacjach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Cimpress

 

 

 

cript>