Prasy do puzzli – towar poszukiwany
24 maj 2021 16:00

Rynek puzzli jest rynkiem, który bardzo dobrze się rozwija. Zapotrzebowanie na puzzle systematycznie rośnie. Firma Infograf zakończyła właśnie rozmowy z producentem przemysłowych pras, które są przeznaczone do produkcji puzzli. Co za tym idzie, Infograf poszerza swoją ofertę o maszyny do produkcji puzzli. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do kontaktu.

Prasa DPTF-600F o wymiarze stołu roboczego 950x1100 mm posiada nacisk 600 ton i (sprawdzone!) wytnie bez problemu puzzle do 1000 elementów. W trybie manualnym prasa ma ruchomy stół, na który ręcznie wkładamy arkusz oraz po wycięciu ręcznie go zdejmujemy. Pamiętając, że koszty pracy są bardzo wysokie i cały czas rosną, jest możliwość rozbudowania takiej prasy o automatyczny podajnik arkuszy wraz z obieraniem arkusza po wycięciu DAFT oraz dalej podania do rozdrabniacza i automatycznego pakowania DS.-DB.

Oferowana przez Infograf prasa do puzzli może pracować w kilku konfiguracjach jako manualna, z automatycznym podawaniem arkuszy i odbieraniem oraz w pełnym cyklu automatycznym, czyli podawanie arkuszy, wycinanie, odbieranie z obieraniem, podawanie do rozdrabniacza i pakowanie w woreczki foliowe.

Jak zawsze, tak i tym razem Infograf oferuje bardzo dobrej jakości prasy, od producenta, który przez ponad 24 lata produkuje ponad 100 rodzajów pras i kilka ich typów: dwukolumnowe, czterokolumnowe, ramowe, typu C, o nacisku od 1 do 3000 ton. Prasy posiadają komponenty elektroniczne, między innymi: Mitsubishi, Bosch-Rexroth, Schneider, Omron, Delta.

To wszystko sprawia, że prasy są godne uwagi. Poza tym należy pamiętać, że dostawcą oraz firmą, która zabezpiecza serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jest Infograf.

Uwaga: w chwili obecnej mamy od ręki dostępną w fabryce jedną prasę̨, która ma być prezentowana na targach RemaDays. Jeżeli jesteś zainteresowany tą prasą, to zapraszamy do kontaktu. Jak można się domyślić, maszyna będzie w dobrej cenie. 

Na stronie https://youtu.be/FQhLSarzarY znajdą Państwo film, na którym można obejrzeć działanie urządzenia.

Dbając o komfort naszych klientów, aby wszystko mieli w jednym miejscu i u jednego dostawcy, należy wspomnieć, że do utworzenia pełnego ciągu technologicznego produkującego puzzle jest potrzebna maszyna do oklejania tektury introligatorskiej. Infograf ma w swojej ofercie flagowy model „case makera” QFM 600, który w automacie okleja tekturę z zawijaniem oraz za drugim przejściem wkleja lustro, co pozwala na uzyskanie gotowego półproduktu do wycinania na prasie. 

Jeżeli nie jest potrzebny model z zawijaniem okleiny, to mamy w ofercie model QNB 600, który jest automatem do kaszerowania tektury introligatorskiej. Obydwa automaty pracują z dokładnością do 0,3 mm, natomiast wersja z robotem Yamaha z dokładnością do 0,1 mm! 

Artykuł sponsorowany

 

cript>