Dwa nowe systemy Hunkeler
14 cze 2021 11:22

Szwajcarski producent specjalizujący się w zakresie przetwarzania papieru, firma Hunkeler, wprowadza na rynek dwa nowe systemy mające na celu zaoferowanie klientom „niezrównanego poziomu kontroli jakości”. Według producenta system W18 Web Inspection zapewnia doskonałe funkcje monitorowania produkcji.

 

Zestaw umożliwia użytkownikom sprawdzenie jakości i zawartości wydruku na każdej stronie, analizując takie czynniki, jak kolor, położenie, kontur, rozmazywanie, wyrzucanie i walidacja danych.

Podstawowy system jest dostarczany z paskiem skanującym Contact Image Sensor (CIS) po każdej stronie, 22-calowym dotykowym monitorem operatora LCD i skrzynką kontrolera. Innowacyjne rozwiązanie działa poprzez skanowanie całej szerokości wstęgi papieru, pobierając z pełną prędkością obrazy o wysokiej rozdzielczości i porównując je z próbką, aby zapewnić jakość i spójność w całym tekście.

Ta próbka, znana również jako „złoty szablon”, jest uzyskiwana za pomocą inteligentnej kontroli druku (IPI), wykorzystującej surowe dane drukowania przesyłane bezpośrednio ze sterownika drukarki do atramentowych głowic drukujących. IPI odczytuje dane i generuje obraz cyfrowy, który służy jako szablon dla systemu do porównania z próbką wydruku.

Metoda sprawdzania identyfikuje błędy jakości druku i treści na wczesnym etapie produkcji, umożliwiając użytkownikom szybką zmianę konfiguracji, skrócenie przestojów i ograniczenie ilości odpadów materiałowych na późniejszych etapach produkcji.

System można zintegrować w wersji simplex lub duplex z modułem perforacji roll-to-stack Hunkeler DP8, jednostką roll-to-stack WM8 lub urządzeniem roll-to-fold CS8. Jak zapewniają specjaliści firmy Hunkeler, „stabilny i niezawodny” montaż czujników CIS oznacza, że ​​nie są konieczne regulacja ani kalibracja mechaniczna, co ułatwia instalację dla użytkowników.

Nowością w ofercie szwajcarskiego producenta jest również opcja WI8 Dynascan, która umożliwia przeprowadzenie dynamicznej inspekcji, nawet przy zmiennej długości arkusza.

Dynascan generuje informacje o długościach prac w oparciu o rozmiar ramki, wykrywając to bezpośrednio na podstawie znaczników TOF, a tym samym eliminując potrzebę czytania kodu. Wszelkie nierozpoznane lub nieprzypisane długości są skanowane i wyświetlane na konsoli operatora, umożliwiając użytkownikom kontrolę pracy.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week