Agfa podnosi ceny płyt
24 cze 2021 12:00

Ciągły wzrost kosztów surowców, w szczególności aluminium, energii i materiałów opakowaniowych, w połączeniu z wysokimi stawkami logistycznymi sprawiają, że korekty cen są nieuniknione.

 

 

Cena aluminium, kluczowego składnika płyty do druku offsetowego, osiągnęła w czerwcu najwyższy poziom - ponad 2500 USD/tonę. Ceny materiałów opakowaniowych wzrosły prawie dwukrotnie w ciągu kilku miesięcy. Usługi frachtowe i transportowe pozostają pod silną presją związaną z ograniczeniem dostępności i rosnącymi kosztami.

Jak zapowiadają przedstawiciele firmy Agfa, ceny płyt offsetowych wzrosną nawet o 10 proc. od 1 sierpnia 2021 r., jeśli będą pozwalały na to warunki zawartej umowy. Jest to dodatek do wcześniej ogłoszonego i wprowadzonego wzrostu cen, przy czym prawdopodobne jest, że wraz z kontynuacją trendów rynkowych nastąpią kolejne podwyżki.

Konsultanci ds. sprzedaży będą w kontakcie z klientami w celu omówienia szczegółów zapowiadanych zmian i wsparcia ich wdrożenia uwzględniającego warunki istniejących umów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa

cript>