Sun Chemical i DIC Corporation przejmują dział pigmentów od BASF
30 cze 2021 14:37

Koncern DIC Corporation sfinalizował przejęcie globalnej działalności BASF w zakresie pigmentów, znanej jako BASF Colors & Effects (BCE). Przejęcie łączy komplementarne portfolio technologii, produktów, aktywów produkcyjnych, łańcucha dostaw i obsługi klienta obu firm.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy zamknąć przejęcie BCE i rozszerzyć naszą ofertę produktów jako jeden z wiodących dostawców pigmentów na świecie - powiedział Kaoru Ino, prezes i dyrektor generalny DIC.  - Portfolio pigmentów BASF jest ważnym strategicznym etapem w szybkiej realizacji nakreślonych przez nas celów, które zapewniają jasną ścieżkę wzrostu dla DIC z celem zwiększenia naszej sprzedaży do 1 biliona jenów (około 8 miliardów euro) do 2025 roku.

Zakup poszerzy portfolio Sun Chemical jako globalnego producenta pigmentów, w tym do produkcji wyświetlaczy elektronicznych, kosmetyków, lakierów, farb drukarskich, tworzyw sztucznych i zastosowań specjalnych, tworząc światowej klasy dostawcę pigmentów, który oferuje klientom jeszcze szerszy zakres wszechstronnych rozwiązań.

Cieszymy się, że możemy przyjąć do swojego grona cenionego i zaufanego eksperta w branży pigmentów oraz zaangażowanych pracowników BASF  - powiedział Myron Petruch, dyrektor wykonawczy DIC oraz prezes i dyrektor generalny Sun Chemical, spółki zależnej DIC Corporation.  - Ta transakcja pozwoli nam skuteczniej konkurować na rynku globalnym w przyszłości, przy jednoczesnym wzmocnieniu naszej obecności na rynku pigmentów w Europie. Podkreśla ona nasze zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb naszych klientów.

BCE jest partnerem strategicznym, który dąży do wysokiego wzrostu i wysokiej wartości dodanej poprzez ekspansję pigmentów funkcjonalnych do zastosowań niszowych. Ze względu na komplementarne portfolio produktów przejęcie BCE jest idealne dla biznesu pigmentów DIC - dodał Yoshinari Akiyama, dyrektor zarządzający DIC i dyrektor generalny działu Color Material Products.  - Zamknięcie tej transakcji umożliwia nam połączenie możliwości technologicznych obu firm, dzięki czemu będziemy nadal tworzyć nową wartość i dostarczać ją na rynek jako wiodąca firma w branży pigmentów.

Przejęcie oferuje unikalną możliwość połączenia uzupełniającej się wiedzy specjalistycznej i najlepszych praktyk w celu opracowania przełomowych, innowacyjnych rozwiązań dla rynku.

Dzięki ponad 30 zakładom produkcyjnym pigmentów na całym świecie, należącym do DIC i BCE, firma będzie oferować szersze kategorie produktów związanych z pigmentami efektowymi, pigmentami nieorganicznymi i organicznymi, barwnikami specjalnymi oraz preparatami pigmentowymi.

Ta umowa łączy uzupełniające się zasoby i doświadczenie dwóch uznanych liderów w zakresie innowacji, zarządzania produktem, przywództwa regulacyjnego, wsparcia aplikacji i produkcji - powiedział Mehran Yazdani, prezes Performance Pigments i Advanced Materials, Sun Chemical. - Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować naszym klientom absolutnie najlepsze wsparcie i ciągłe innowacje w dziedzinie pigmentów.

Opracowano na podstawie informacji firmy DIC