Firma Embamat z premierową instalacją Kongsberg C66
2 lip 2021 13:06

Embamat, jeden z wiodących hiszpańskich producentów opakowań przemysłowych, jako pierwszy na świecie zainstalował najnowocześniejszy i największy stół Kongsberg C66 z podajnikiem i sztaplarką Kongsberg Feeder & Stacker, automatyzując produkcję swoich pianek ochronnych i opakowań. Zakup ten jest częścią strategicznego planu znaczących inwestycji w technologię, która zautomatyzuje zakład i poprowadzi go w kierunku Przemysłu 4.0, poprawiając produktywność i wydajność, dzięki której będzie on nadal w stanie oferować najwyższą jakość i najlepszą obsługę swoim klientom.

Esteve Amat, dyrektor generalny Embamat, podkreślił doświadczenie firmy w zaspokajaniu oczekiwań klientów w zakresie opakowań, a przede wszystkim w dostarczaniu wartości dodanej poprzez poprawę procesów pakowania i przygotowania przesyłek, które optymalizują i podnoszą opłacalność w każdym ogniwie łańcucha dostaw.

Szukaliśmy cyfrowego stołu do finishingu, który byłby wystarczająco wytrzymały, by poradzić sobie z najtrudniejszymi pracami i który zapewniałby niezmiennie najwyższą jakość bez ograniczania prędkości – powiedział Amat. - Dzięki swej jakości i niezawodności Kongsberg C66 okazał się właściwym wyborem, a połączenie cięcia wysokiej jakości ze zautomatyzowanym podawaniem tektury sprawiło, że byliśmy w stanie zwiększyć naszą całkowitą wydajność produkcji.

Amadeu Maurel, kierownik ds. sprzedaży w firmie Kongsberg Precision Cutting Systems, dodał: Stół C66 jest wyjątkowy, ponieważ posiada trawers wykonany z kompozytu węglowego, który łączy szybkość z jakością nawet podczas pracy z materiałami o rozpiętości 3,2 metra. Jako producent opakowań przemysłowych firma Embamat potrzebowała cyfrowego stołu do wykańczania, który byłby wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie z niewiarygodnie mocnymi i grubymi materiałami używanymi do ich produkcji. Dzięki Kongsberg C66 firma nie tylko zyskała trwałe jak skała rozwiązania inżynieryjne i korzyści z technologii lotniczej, które zapewniły reputację serii C, ale również trwałość i niezawodność blatu z kompozytu aluminiowego, zębatkowy system napędowy oraz niezrównaną dokładność i niezmienność cięcia.

Podajnik tektury i sztaplarka to rozwiązanie typu paleta-paleta, które umożliwia firmie Embamat zwiększenie wydajności - powiedział Amadeu. - Dzięki wysokości stosu 915 mm i szybkim automatycznym cyklom załadunku jest to optymalne rozwiązanie do produkcji krótkich serii ze wszystkich typowych materiałów opakowaniowych i ekspozycyjnych. Co ważne, z łatwością radzi sobie z ciężkimi materiałami, które Embamat wykorzystuje w swoich opakowaniach.

Amadeu dodał, że złożony charakter opakowań przemysłowych produkowanych przez Embamat jeszcze bardziej uwidacznia wytrzymałość i dokładność urządzenia Kongsberg C66. To nie jest zwykła konfiguracja - powiedział. - Zespół Embamat pracuje ze wszystkim, od mikrofali, przez tekturę trójfalistą i pianki techniczne o grubości od 10 mm do 50 mm, aż po tekturę z tworzywa sztucznego - powiedział.-  Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że Kongsberg C66 z łatwością radzi sobie z tymi materiałami, zapewniając za każdym razem najwyższej jakości rezultaty.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kongsberg

cript>