Podejmij wyzwanie – zaprojektuj opakowanie!  
7 lip 2021 14:24

Zgłoś swój projekt do konkursu Strefa Studenta organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Mówią, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Nie inaczej jest w przypadku ambicji zawodowych. Konkurs od 10 lat jest szansą dla młodych projektantów opakowań na postawienie pierwszych zawodowych kroków.

Projektanci mogą zgłaszać swoje prace w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i forma oraz Szata graficzna. Finał Strefy Studenta odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations –  wydarzenia  branżowego, gdzie spotykają się profesjonaliści z całej Europy.

Zrób wrażenie

Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce – takie właśnie powinno być opakowanie w kategorii Wrażenie. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu przez jury.

W dobrej formie

Nie tylko wygląd ma znaczenie! W kategorii Funkcjonalność i forma oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia czy zamknięcia opakowań to elementy brane pod uwagę przez jury. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

Szata zdobi produkt

Szata graficzna to kategoria kierowana do projektantów tworzących ciekawe koncepcje wizualne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet oraz grafiki na opakowania dla jednego produktu, jak i spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Jak wygląda opakowanie idealne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ważne, aby było przemyślane oraz spełniało funkcje wizualne i użytkowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego produktu. Strefę Studenta jako element targów Packaging Innovations odwiedzają goście z kilkunastu branż i w każdym z tych przypadków wymagania stawiane przed opakowaniami są inne. Dla uczestników konkursu to niecodzienna okazja do zaprezentowania swoich projektowych możliwości przedstawicielom największych marek, a co za tym idzie uzyskania pierwszych poważnych, zawodowych zleceń. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca br., a następnie oceniane przez profesjonalne jury. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych 5 projektantów z każdej kategorii konkursowej. Nominowani podczas spotkania online z jury w dn. 2 września 2021 zaprezentują swoje projekty i opowiedzą o nich. Laureaci zostaną wyłonieni 3 września i zaproszeni do EXPO XXI Warszawa na 13. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations (15-16 września). Na zwycięzców będą czekać nagrody pieniężne, możliwość opublikowania prac w uznanym magazynie branżowym oraz szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych.

Nie zwlekaj i już dziś prześlij nam swój projekt! Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie:

https://packaginginnovations.pl/pl/strefa-studenta/10-strefa-studenta-2021.html

Jesteśmy także na FB: https://fb.me/e/1g2lviqHi

W razie pytań prosimy o kontakt: strefastudenta@targi.krakow.pl 

Opracowano na podstawie informacji organizatora

cript>