XSYS, Nilpeter i Reproflex Scandinavia łączą siły
15 lip 2021 08:00

Firma XSYS poinformowała o nawiązaniu współpracy z producentem wąskowstęgowych maszyn drukujących, spółką Nilpeter, oraz specjalistą w zakresie rozwiązań dla prepressu Reproflex Scandinavia. Bazując na silnych stronach każdego z przedsiębiorstw, nowe partnerstwo ma dostarczać rozwiązania z obszaru druku fleksograficznego, które pomogą klientom w realizacji niezrównanych przywieszek i etykiet najwyższej jakości.

Wymagania stawiane drukarniom, od których oczekuje się druku o niezmiennie wysokiej jakości, bez wad i różnic kolorystycznych, przy zapewnieniu niższych kosztów i szybkiej dostawy, nie słabną. Tymczasem zmienne nieodłącznie obecne w procesie fleksograficznym mogą negatywnie wpływać na efekty drukowania i szybko obniżać rentowność. Firma XSYS - dzięki ścisłej współpracy z innymi wiodącymi dostawcami branżowymi – z myślą o swych klientach opracowuje innowacyjne i niezawodne rozwiązania w zakresie fleksografii, tak by pomóc im w osiągnięciu, a nawet przekroczeniu zakładanych celów.

W nowym projekcie uwzględniono następujące produkty:

- płyty XSYS - nyloflex FTS Digital to płyta z płaskim czubkiem do zadrukowywania opakowań giętkich, przywieszek i etykiet na podłożach foliowych lub papierowych przy użyciu farb rozpuszczalnikowych, wodnych lub UV. Ta uniwersalna płyta może być stosowana w standardowych urządzeniach do druku solwentowego. Gładka powierzchnia płyty ma bardzo drobne ziarnowanie, które jest w stanie oddać niestandardowe wzory rastrowania. Płyta jest również wyposażona w technologię AIF o wyjątkowej zdolności podpowierzchniowego odpychania farby, co zapobiega jej przelaniu, utrzymując płyty w czystości podczas drukowania i umożliwiając wydłużenie czasu pracy maszyny;

- druk Nilpeter - etykieta QUALITY została wydrukowana na maszynie Nilpeter FA-17. Ten model zapewnia maksymalny poziom stabilności, najściślejszą tolerancję registra i doskonałe rezultaty drukowania na wielu podłożach: wszystkich standardowych materiałach samoprzylepnych, w tym giętkich foliach opakowaniowych, foliach polimerowych, foliach metalicznych i papierze. Technologia Clean-Hand zastosowana w FA-17 minimalizuje ręczną obsługę maszyny, wszystkie dane są zapisywane, zadania łatwo przywołać z pamięci, zaś maszyna automatycznie ustawia register. Takie rozwiązanie w jeszcze większym stopniu eliminuje manualne sterowanie: uchwyty szybkiej blokady zastąpiono przyciskami dotykowymi, wszystkie pokrywy zespołów drukujących można otwierać pojedynczo lub symultanicznie, a wałki aniloksowe mają funkcję automatycznego czyszczenia przed zwolnieniem. FA, zdaniem firmy Nilpeter najbardziej wszechstronna maszyna fleksograficzna na rynku, umożliwia drukarniom skalowanie i dostosowywanie w zakresie od standardowej do zaawansowanej, ze stacjami zapewniającymi wartość dodaną oraz różnymi pakietami aplikacji i automatyzacji, zgodnie z potrzebami i budżetem użytkownika;

- prepress Reproflex Scandinavia – firma skupia się na tych ogniwach łańcucha wartości, które są związane z artworkami, wzornictwem, prepressem, proofingiem, zarządzaniem kolorami, płytami flekso oraz produkcją cylindrów. Do jej rozwiązań dla fleksografii należą SoftTone+ zapewniający efekt delikatnego rozmycia, Ultra White umożliwiający lepsze krycie przy mniejszej ilości farby, a także Druk Rozszerzonym Gamutem (EGP).

Efektami niedawnych testów druku przeprowadzonych w duńskim centrum technologicznym firmy Nilpeter są przyciągające wzrok próbki etykiet, które pokazują, co da się osiągnąć dzięki właściwemu połączeniu optymalnej technologii i wiedzy z zakresu prepressu, płyt i druku.

Silne partnerstwa branżowe mają kluczowe znaczenie przy rozwoju innowacji w druku flekso, tak by nasi klienci mogli pozostać konkurencyjni. Efekty, które dzisiaj pokazujemy, jasno dowodzą wartości tej współpracy, dlatego czekamy na możliwość rozwoju platformy w nadchodzących miesiącach – powiedziała dr Joelle Bédat, menedżerka ds. rozwoju biznesu OEM w XSYS.  

Po udanych wstępnych testach druku współpracujące firmy zamierzają rozszerzyć zakres projektu o  rozwiązania zaspokajające potrzeby klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Opracowano na podstawie informacji firmy XSYS

error: Kopiowanie zabronione!
cript>